Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lesz ivóvíz hiány?

Lesz ivóvíz hiány?

Figyelt kérdés
Nagyjából mennyi idő múlva lesz probléma az ivóvíz hiány miatt itthon? Egyre nagyobb a szárazság, a kukorica idén szinte halott már most is 20 ezer egy mázsa, szóval élelmiszer probléma szerintem lesz nemsokára viszont a víz még birhatja pár évig?

2022. júl. 25. 10:25
 1/10 anonim válasza:
100%
Ez egy nagyon jó téma. Ha utána járunk a dolgoknak, akkor már most kiderül, hogy problémát okoz már most az ivóvíz. Lehet ezt mi még nem vettük észre de más országokban már van baj. Véleményem szerint nem kell sok idő 10-20 év és olyan világot fogunk élni amit elképzelni nem tudunk. Viszont kíváncsi lennék én is ki mit mond erről a témáról, mit tudtok vagy mit gondoltok.
2022. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Minden a regnáló kormányon múlik. Ha marad a jelenlegi a jelenlegi hozzáállásával, amivel kivéreztetni a vízműveket, leéli az infrastruktúrát, akkor ott is hiány lesz, ahol bőségesen van víz.

A jelenlegi ivóvízhiányok idehaza mind arra vezethetőek vissza, hogy alul finanszírozottak a közműcégek köszönhetően a rezsicsökkentésnek. Az emiatt elmaradozott felújítások miatt olyanok a vízvezetékeink, mint a szita. A víz negyede, rosszabb helyeken a fele elszivárog mielőtt elérné a fogyasztókat. A felújítások mellett elmaradtak a szükséges fejlesztések is azokon a településeken, ahova tömegével költöztek ki az emberek az elmúlt 10-20 évben. 3000 embere tervezett rendszer nem bír el 8000 emberrel.

Röviden: nálunk szerencsére még nincs szó szerinti ivóvízhiány. Víz az (még) van, az infrastruktúrát kellene rendbe tenni.

2022. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezekre a szempontokra én nem is gondoltam, szóval elég sok múlik a politikán és az ország vezetésén is
2022. júl. 25. 12:31
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Ja! Az ország és az egész világ elaszályosodásáért az Orbán-kormány tehet! Bezzeg ha az ellenzéki panoptikumi figurák nyerték volna a választást, most nem lenne világválság, energiaválság, háború és mindenütt kristálytiszta, csörgedező források törnének fel!

Marha!

2022. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
4. Ne igyál gyógyszerre, nem szabad.
2022. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék politikai vitát itt is, igazából azt más kérdés alatt nyugodtan meglehet beszélni, én a föld ivóvíz keszletéről szeretnék beszélni illetve hogy ki hol mennyire látja száraznak a termést. Én sokat hallottam hogy az ország egyik felében már bálázzák a nem megért kukoricát de én Fejér megyében lakom, nem messze velencétől és ott is látom hogy kiszáradtak a kukorica mezők, rosszul néznek ki a napraforgók is
2022. júl. 25. 18:10
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Nekünk is Fejér megyében van nyaralónk és tavaly óta örökké gond van a 20 éves, egyébként bővizű kutunkkal. Csak homokos, zavaros víz van, az is kevés.

2022. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Világszinten nem vízhiány van, hanem embertöbblet. A Föld vízkészlete évmilliók óta nagyjából állandó, csak szerencsétlenül oszlik el (a lakosság is, csak az más arányban). Itthon valóban az a fő probléma, amit a második válaszoló írt. A mezőgazdaságunkat már mindenestől b'szhatjuk, legkésőbb harminc éve el kellett volna kezdeni kiépíteni a víztározókat és az öntözőrendszereket. Nulla befektetéssel semmit sem lehet termeszteni.
2022. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Át kell állni a laborban termesztett húsra, és az ehető rovarokra. Az állatok takarmányozása hihetetlen mennyiségű vizet igényel.
2022. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen
2022. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!