Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 6 napos főtt rizst ettem...

6 napos főtt rizst ettem lehet tőle nagyobb bajom? Mi?

Figyelt kérdés
Kezdek felni mert amennyire utánaolvastam azt irjak veszélyes lehet és max 4 napig all el..már vagy 3 órája ettem es semmi bajom.

2022. aug. 26. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Hasfájá, hányás, hasmenés
2022. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt nyálkás, savanykás, büdös, akkor semmi bajod sem lesz töle!
2022. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A soknapos főtt etelek elfogyasztását azért nem ajánlják, főleg nyáron nem, mert abban felszaporodhatnak betegséget okozó baktériumok, mint pl a szalmonella.

Viszont miután megetted, nincs sok értelme a "lehet tőle bajom" kérdésnek.

Különben is lényegi eltérés a lehet és a lesz közötti különbség, utóbbi nem kijelenthető.

Annyit lehet erre mondani, hogy egy hete főtt rizst nem szokás megenni, nem törvényszerű, hogy bajt okoz, de napról napra nő az esélye, hogy belekerül valami nem kívánt is.

Ehhez még fontos a hőmérséklet, egy 3-4 fokot produkáló hűtő fényévekkel jobb tárolást biztosít, mint egy 8-10 fokos

2022. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy lehet.
2022. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
A kettes jól írja, én olyan rizst ettem nemrég (nyálkás, savanyú), és majdnem negyven fokos lázam volt, ment a hasam, és a fejfájástól alig bírtam járni. Viszont ha ilyeneket nem tapasztaltál rajta, akkor komolyabb bajod biztosan nem lesz.
2022. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!