Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyiből kéne...

Szerintetek mennyiből kéne kijönnie egy-egy étkezésnek?

Figyelt kérdés

Reggeli, ebéd, vacsora, plusz nasik, külön-külön.


Úgy alakult, hogy mostantól én fogok erről gondoskodni magamnak.

Most kezdem az utolsó évem középiskolában, csak ketten vagyunk anyuval, de ő most tovább fog dolgozni és tud enni a munkahelyén, szóval csak teher lenne neki csak nekem főzni, én meg szeretek és gyakoroltam is nyáron.


Egyelőre azt mondta, hogy nagyobb keretet ad a hozzávalókra, aztán majd meglátjuk, de nem akarok elszállni. Ti mennyit számolnátok átlagosan?



2022. aug. 28. 14:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Most minden nagyon gyorsan drágul. De próbálj nem naponta hanem 2-3 naponta fozni pl ebedet es ugyanazt enni par napog. Igy sokkal gazdasagosabb.

Azt mondanam hogy ha sok friss zoldseget es gyumokcsot eszel akkor reggeli

300-600 ft (300 a kenyér, krémsajt, sonk, zöldség - 600 a zabkása mogyoróvajjal friss gyumolcsokkel)

Tizorait en nem eszem azt nem tudom de legyen egy joghurt kb 150 ft

Ebéd 700-1500 forijt, sokmindentol fugg. Amikor krumpli van vagy teszta vagy bulgury rizs stb akkor nyilvan olcosbb. Ha tobb a zoldaeg vagy rotilla vagy sok hus akkor dragabb

Uzsonna legyen kb 200-400 forint, de ez is lehet joghurtos turokrem zoldsegekkel vagy lehet egy szelet muzliszelet ami mar csak 150 ft

Vacsi meg kb mint a reggeli

2022. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
39%
Havi 60-65 nagyonmax
2022. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
1-es,ezek kb 1 évvel ezelőtt kerültek ennyibe...
2022. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nasinak biztosan csinálnék egy adag tejberizst. Kicsit hígabbra és azt szétporcióznám mondjuk tejfölös poharakba. Fóliával letakarod és mehet a hűtőbe. Azokat könnyű előkapni, amikor olyanod van.

De egy melegszedvics sütő is nagyon tuti, hamar tudsz vele meleg kaját csinálni és még a kicsit szárazabb kenyérből is nagyon jó, így nem is pazarolsz az étellel. Diós, mákos gubát is csinálhatsz 2 napra előre.

Egyelőre szerintem ne számolgass, majd az menet közben kialakul, hogy melyik kaja mennyibe is kerül. Kelt tésztát csinálsz, ami kiolajozott zacsiban sokáig eláll, amiből gyorsan csinálhatsz lángost. Felírogatod, hogy mennyi alapanyag kellett hozzá és hó végén egyszer átnézed, hogy hogyan alakult a költségvetés. Azt tudom, hogy például szalámi féléket kis rudakban olcsóbb venni, mint ha előre csomagolt felvágottat vásárolsz.

2022. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
19%
Egy kakaó 450ft,egy pizzaszelet 990ft,egy almáspite 735ft.Ez volt a mai reggelim!!2175ft...És ez csak a reggeli.Nem úrizálás,ez egy egyszerű reggeli.Coop bolt!!!
2022. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Kakaót inkább otthon csinálok, az szinte csak a tej árában meg van.
2022. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
5, talán nem Coop (legócskább, legdrágább) boltból kéne megoldani az étkezésed egészségtelen, ócska kajákból, hanem otthon főzni meg gondolkodni. Nem urizálás? Hát nagyon nem a minimum amit csinálsz, ha szerinted 6000 ft kell egy napra.
2022. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
7-es..na te se jársz mostanában boltba mi???
2022. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
7# 6000 alapból nem elég egy napra.Kimész főznivalót venni és 12-15ezer.Nem mindenki tud albánia déli részén bevásárolni.
2022. aug. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

6000 nem elég egy napra ? Abból azért elég rendes mennyiséget lehet venni.

Mit eszel, ami 6000-nél többe kerül ?

2022. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!