Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Találtam egy apámról maradt...

Találtam egy apámról maradt Tokaji aszút,fadobozban fektetve töltött néhány évet...2004-es évjáratú. Szerintetek fogyasztható még vagy már régen romlott? (Színe sötét,de tiszta,nem zavaros).

Figyelt kérdés
2021. dec. 26. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha felbontod kiderül,de ha tiszta ahogy írtad valószínű még jó.

A tokaji borokat úgy tudom állítva kell tárolni.

2021. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:
98%

A legtöbb tönkrement bor fogyasztható, csak nem élvezhető.


Sokan olyan palackos borokat isznak, amik újonnan is rosszabbak, mint egy tönkrement aszú.

2021. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem iható. Szódával elmegy.
2021. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Találtál egy kincset.Minel régebbi egy bőr annál értékesebb arról nem beszélve hogy az bőr soha nem romlik meg ha uvegbe van ledugaszolva.Usd be a gólya hogy egy ilyen bornak menyi az ara
2021. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3%
Megneztem 13500 Ft
2021. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5%

Az ilyen bort vétek meginni olyan értékes.Megneztem a pincészet

ben ahol 33000.Nezz utanna

2021. dec. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Rosszul tudjátok. Minden bort fektetve kell tárolni, hogy érje a bor a dugót és a dugó ne tudjon kiszáradni

A lehető legjobban volt tárolva az az aszú és fehér boroknál nem szokás 30-40 évig tartogarni de tizig simán. Valószínűleg töltés után kell pár perc szellőztetés és utána isteni finom lesz.

2021. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!