Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Étel házhozszállítás! Bp. Egy...

Étel házhozszállítás! Bp. Egy főnek. Nem pizza, hanem valami leves és második. Mennyi borravalót illik adni a futárnak? Kp-ban fizetek, nem kártyával.

Figyelt kérdés
Köszi.
2022. szept. 27. 23:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Amennyit jónak látsz.

Szivi.

2022. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
én itt vidéken 300 Ft-ot szoktam, de úgy néznek rám mint egy ufóra, némelyik nem is érti, mi az a borravaló. múltkor jött egy csákó 2600 ft volt a pizza adtam 3000-et, vissza akart adni és tök ledöbbent mikor mondtam h nemkell
2022. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Noren1989 ***** válasza:
75%
Nullàt. A melóért fizu jàr. Akkor jattolj, ha a vàrtnàl gyorsabban megérkezik az ebéd...
2022. szept. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Le lehet pontozni de én semennyit. Az a munkája hogy kihozza a kaját, fizetést is ezért kap. Én se kapok borravalót minden nap mikor beérek az irodába.

Amúgy meg ha minden nap rendelsz, és adsz napi 100 ftot az havi 3000. Az még egy ebéd.

2022. szept. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
szerintem ha 100 ft-ot adsz neki kb arcon köpne, ma már minimum 300-400 ft aprót elvárnának.
2022. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen magas árak mellett nem tudok már borravalót adni. Idén szoktam le róla.
2022. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2022. szept. 28. 22:37
 8/21 A kérdező kommentje:
A teljesen tiszta, új liftünkben valamely futárok odakarcolták a lift falára, hogy No Jatt! Millióan lakunk ebben a nagy házban és így mindenkire vonatkoztatják, ami zavaró. Azon gondolkodtam, ha bejön hozzám a bankba egy futár intézni a saját ügyeit, akkor ugye ő sem ad borravalót. Vagy megy a barátnőmhöz a futár pékterméket venni, a barátnőm sem kap borravalót a futártól. Vagy mennek a könyvelőhöz és ő sem kap tőlük borravalót. Sorolhatnám tovább. Miért alakulhatott ki az a rendszer, hogy a futárok elvárnak borravalót és dühösek lesznek, beszólnak, rongálnak, ha nem kapnak? Megértem, mindenkinek kevés az, amit keres. De elvárni és bántani a másikat vagy kicseszni vele, nem szép dolog. Én eddig mindig adtam, még a postásnak is. De ez régen volt. Igaz ritkán jött ide valami. Kettős érzetem van: adnék is, meg nem adnék, mert pl. én sem kaptam soha az életben tőlük semmit. De kellemetlen nem adni vagy esetleg legközelebb rosszabbul járhat az, aki nem ad. Nagyon faramuci helyzet. Mondhatni, elszállt a ló a futárokkal.
2022. szept. 28. 22:51
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
A kérdés hatására megkérdeztem az egyik pincér ismerősömet, hogy mennyire jellemző mostanában a borravaló. Képzeljétek, azt válaszolta, hogy csak a külföldiek adnak, a magyarok közül csak kb. minden tizedik asztalnál adnak borravalót.
2022. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Noren1989 ***** válasza:
36%

#9, asztal vs kiszàllítàs.


Te hülye vagy, vagy hülye vagy?

2022. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!