Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Étel házhozszállítás! Bp. Egy...

Étel házhozszállítás! Bp. Egy főnek. Nem pizza, hanem valami leves és második. Mennyi borravalót illik adni a futárnak? Kp-ban fizetek, nem kártyával.

Figyelt kérdés
Köszi.
2022. szept. 27. 23:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

10, pedig releváns a 9es komment, mivel az emberek jobban borravalózták a pincéreket itthon, ugye az tényleg bele van vésve az emberekbe.


Én pontosan annyi borravalót adok nekik, amennyi terméket én pluszba kapok az adott cégtől, semennyit.

2022. szept. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%

10-es


A mostani gazdasági helyzet egyformán érint mindenkit, az étteremben vacsorázókat és a pizzát rendelőket. Mindenkinek megdrágult a gáz, villany, tűzifa, élelmiszer, minden.

2022. szept. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Szóval ne érezze magát furának, aki nem ad, mert a túlnyomó többség ezt teszi.
2022. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
0%
Lehet adni, meg nem adni, de én olyan jókat szoktam csulázni a kajájukba akik nem adnak :D
2022. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Utolso! Ha hozzam bejonnel a bankba es nehezitenem, nehezitenenk a dolgod, mert nem adsz borravalot az ugyintezesert, aztan szolnank az osszes bankban, te nem adsz borravalot es nehezitsenek meg neked mindent, mit szolnal? Koltoi kerdes volt!
2022. szept. 29. 20:57
 16/21 anonim válasza:
19%

Bankba menj a főnöködhöz, hogy fizesssen meg, aki több 10 milliárd profitot könyvel el évente. Ne nettó 2-300 ezerrel vágjon meg.

Míg egy étteremben 10-20 milla profit már jónak számít.

Nem kell nagy borravalókra gondolni, de aki 50 forintokat visszakér az nevetség tárgya ha már rendelünk valamit.

Te sem kotornád szívesen az idiótának a sötét kivilágítatlan utcába a 30 forint visszajáróját.

2022. szept. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
25%

Az OTP pl 120 milliárd profitot könyvelt el tavaly 3 hónap alatt...

Ez egy étteremnél nem mondható el.

2022. szept. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%
16, nem 50 ft-okról van szó nyilván, a legtöbben már előre kifizetik a neten a rendelt kaját + szállítási díjat. Ezen felül mire fizessenek még?
2022. szept. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Én már kifizetem a terméket + a szállítási díjat. Természetesen nem kérek vissza és eddig adtam borravalót +.

De ez a 200-500 Ft elvárás, meg ha keveset adsz / nem adsz, akkor becsumázok a kajádba borzasztóan zavar.

Most mindegy milyen más munka. Ált. a futár sem ad borravalót a kisboltban, postán, gyógymasszőrnek, villanyszerelőnek, bármi más hasonló vállalkozónak.

Az egy nem szerencsés dolog (karma szempontjából sem), ha Te a kötelezőségen felül nem fizetsz, akkor beleköpnek a kajádba. Majd mivel a futárok rongáló, sértő módon reagálnak a borravaló hiányára, így előbb-utóbb a gyógymasszőr is átveheti ezt és elvárásai lesznek, és csak simogat legközelebb a gyógyítás helyett, mert nem kapott borravalót, a kispénztáros a papírboltban legközelebb azt mondja, menj máshová, nincs X terméke, mert korábban nem adtál borravalót.

A környezetemben hallom, egyre nagyobb az utálat a futárokkal kapcsolatosan. Már a taxisok nincsenek előtérben, hanem a futárokon a téma. Mire jó ez? Miért torzítjuk el így a világot? Miért alakul ki valakinél, hogy belecsumáz legközelebb a kajába? Miért tanul meg a futár ilyen torz, nem egészséges viselkedést? A szülők tanítják bele a gyerekekbe, hogy ilyen non-empatikusok legyenek ilyen helyzetben? Vagy eleve személyiség-probléma? Miért lett ilyen dühös ez a világ és bántó, más alá tevő, elgáncsoló?

2022. szept. 30. 11:31
 20/21 anonim ***** válasza:
94%

"Bankba menj a főnöködhöz, hogy fizesssen meg, aki több 10 milliárd profitot könyvel el évente. Ne nettó 2-300 ezerrel vágjon meg"


Neked mi közöd az ő főnökéhez?

Mi a közöd a fizetéséhez?

Mi közöd úgy egyáltalán bármihez?


Kapsz fizetést, amiért elviszed a kaját A-ból B-be. Ha kapsz borravalót, akkor örülsz, ha nem akkor meg elfogadod azt is. Ha pedig nem tetszik, akkor kérj magasabb fizetést a főnöködtől.

2022. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!