Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az mekkora szemétség hogy...

Az mekkora szemétség hogy minden szakismeret nélkül elmegyek erdőbe gombászni egy nagy zsákot tele szedek és utána elviszem gombaszakértőhoz es Nem érdekel hogy mennyit kell kidobni azért mert mérges?

Figyelt kérdés
2022. okt. 18. 15:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Gyakorlatban nem értek hozzá de azt tudom hogy két egymás mellett lévő légyölő galócából az egyikben háromszor annyi méreg is lehet mint a másikban. Szóval nagyon kockázatos a belövés
2022. okt. 18. 17:31
 12/19 A kérdező kommentje:
5 nem én vagyok a mérges hanem a gomba
2022. okt. 18. 17:33
 13/19 anonim ***** válasza:
22%

#10 vagyok

Egyszer majd szeretném megkóstolni a légyölőt, ha szárítod akkor erősebb lesz, ha főzöd akkor gyengébb. Igazából ahhoz hogy halálos legyen, olyan sokat kéne enni, amennyit fizikailag se könnyű lenyomni. Megfőzöm előtte és csinálok valami finomságot.

Meg persze utánanézek mennyire legális és soha többet nem próbálom utána, ahogy a dohányt is csak egyszer próbáltam.


De témára visszatérve menj el gombaszakértőhöz és kérdezd meg, de nézegess képeket hogy legalább a halálos gombákat felismerd. Vannak egymásra nagyon hasonlító gombák, sokan még a medvehagymát is összekeverik a gyöngyvirággal, ami kis mértékben is halálos. Gombákat sokkal könnyebb összekeverni.

2022. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Medvehagymával az a durva hogy máskor virágzik mint a gyöngyvirág Ja az éghajlat eltolódás miatt egyszerre virágzott. Azt is mondhatjuk hogy a természet hibája miatt volt igaz mi okoztuk és az is igaz hogy senkin sem segít az hogy a természet viselkedett másképp
2022. okt. 18. 18:10
 15/19 anonim ***** válasza:
88%
Erről nem tudtam, viszont nekem mindig sikerült megkülönböztetni, elég jellegzetes hagymás illata van a medvehagymának.
2022. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az illetőben fel sem merült hogy egyszerre virágozhat így nem viszgálta meg alaposan...
2022. okt. 18. 18:53
 17/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki már fogott medvehagyma-levelet, meg gyöngyvirág-levelet, az nem tudja összetéveszteni, mert teljesen másmilyen, a medvehagyma puha, hajlékony, a gyöngyvirágé meg kemény, viaszos tapintású!
2022. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Amikor a rendkívüli időjárástól egyszerre virágzik akkor ez nem biztos.


Rendellenesen fejlődött növény nem mindig úgy néz ki mint a rendesen fejlődött.

2022. okt. 19. 05:23
 19/19 x0 válasza:
Van egy csomó védett gomba, ha leszeded, keményen bírságolják! Gondolom nem lenne jó, ha lenne benne 10 gomba, aminek darabjáért 1 millió forintos bírság jár! Csak olyan gombát szabad leszedni amiről tudod milyen fajta, így nem fogadják el hogy te nem is tudtad milyen gomba az! Egyébként meg fajtánként válogasd külön. Azért mondjuk a csiperkét meg a pöffeteget elég jól meg lehet különböztetni hozzáértés nélkül is.
márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!