Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Párom családja meg látogat...

Párom családja meg látogat minket de az anyukája laktóz és mogyoró érzékeny tudtok ajánlani valami ételt ?

Figyelt kérdés
Sütni is szeretnék de a legtöbb dolog nyomokban mogyorót tartalmaz. Még igazából főzés téren kezdő vagyok szóval valami egyszerű ételt tudtok ajánlani ?
2022. nov. 8. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Roston sült csirkét, körettel.
2022. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Sütni lehet úgy is , hogy ki hagyod belőle a mogyorót,ilyen egyszerű.

Laktózmentes hozzávalókkal.

2022. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Csokidarabos muffint sütnék a helyedben olyan csokibol ami biztosan mogyoro es tejmentes. Vagy egy sima bananosat. Tej helyett mehet laktozmentes vagy novenyi.


Fözni lehet pl egy bolognait, knorr bolognai alapporból csak ne csak vizzel ontsd fel hanem egy suritett paradicsomot is tegyel bele

2022. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
67%

Paradicsomleves tésztával

Chilis bab

Töltött paprika

Töltött káposzta

Babgulyás

Vmi tészta


Desszertnek:

Piskótatekercs

Gyümölcsös kevert süti

Meggyes pite


Egyébként interneten nagyon fasza receptek vannak

2022. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Sütőzacskóban süss valamilyen húst akár csirkét, akár sovány tarját - jó kis fűszerekkel, azzal nem lehet mellélőni, mert a zacskóban omlós lesz és nem szállnak el levegőbe az ízek.

Mondjuk HÁZI krumplipürével, céklával és uborkával. Én nagyon szeretném dinsztelt lila káposztával, de arra nem biztatlak, mert kezdőnek az macerás.

Utána az elronthatatlan kevert sütim


5 nagyobb tojás (vagy 6 kicsi)


30 dkg liszt


20 dkg kristálycukor


1 dl víz


1 dl olaj


csipet só


Fél zacskó sütőpor


Ezt az egészet EGYSZERRE alaposan kikevered, kivajazott-lisztezett tepsibe öntöd és nagyon gazdagon megszórod valamilyen kimagozott, lecsepegtetett befőttel.


Ha turbózni akarod, 1 tábla tejcsokit is apróra vághatsz és közé szórod. Azért tejcsokit, mert az étcsoki kemény marad. Nekem egy tepsihez 2 üveg házi befőtt kell. (Semmi gyümölcslisztezés, nem süllyed le!)


Előmelegített sütőbe tolod, közepes lángra és 30 percig nem is nézegeted. Utána tűpróbával ellenőrzöd, hogy nem ragad e a közepe. Nekem 40-45 perc alatt sül meg, de attól függ milyen vastag a tészta, lehet, hogy neked a 30-35 perc is elég lesz. A tetejét még melegen vaníliás cukorral megszórod.


Esküszöm, hogy összerakni kevesebb idő, mint ezt leírni.


Előnye, hogy nem szárad ki az olaj miatt, nyugodtan egy-két nappal előtte is megsütheted, csak ne vágd fel előre.

Milliószor megsütve és kifogástalan!

2022. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Amikor valamilyen ételérzékeny/allergiás ismerős jön hozzánk, akkor elmegyünk étterembe. Én nem vacakolok, hogy kinek mi nem kerülhet az ételébe.
2022. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

5-ös vagyok

Kérdező!

A laktózérzékeny anyós esetében hagyd ki a sütiből a tejcsokit!

De más esetben, magatoknak tedd bele, nagyon finom lesz tőle!

2022. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
#6: ez a létező legrosszabb tanács. Mogyoróallergia esetén egy kevés is akár életveszélyes reakciót válthat ki, és nagyon kevés étteremben tudják szavatolni, hogy teljesen mogyorómentes az étel.
2022. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Laktóérzékeny, a legkevesebb, mindent lm termékből készítesz.


A mogyoró viszont bromi necces, főleg, mivel minden nyomokbanos szinte.


Az éttermet felejtsd el, ott minden szennyeződik mindennel.

2022. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

6-os, gluténérzékenyként max 1 étteremben ehetek (helyben) biztonságosan, a többi mind szennyezett - és én nem kapok anafilaxiás sokkot egy diétahiba esetén - bár így SEM eszem nem jelöltem gluténmentes helyen.

A mogyoróallergiás egy étteremben gyakorlatilag semmit nem ehet meg biztonsággal.

2022. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!