Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Párom családja meg látogat...

Párom családja meg látogat minket de az anyukája laktóz és mogyoró érzékeny tudtok ajánlani valami ételt ?

Figyelt kérdés
Sütni is szeretnék de a legtöbb dolog nyomokban mogyorót tartalmaz. Még igazából főzés téren kezdő vagyok szóval valami egyszerű ételt tudtok ajánlani ?
2022. nov. 8. 17:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
54%

A "nyomokban" mogyorót legjobban úgy kerülheted ki, ha semmilyen magot, csokoládét, kakaóport nem raksz a desszertbe. Így a gyümölcs és laktózmentes tejtermékek maradnak. Aztán kezdő is vagy. Mennyire vagy kezdő? Miket csináltál már sikerrel?

Ha mondjuk nem igazán, akkor mindenképp trifle-t/pohárkrémet javaslok, feltétlenül szezonálisat. Igazán villantós desszert, ugyanakkor kezdők is belevághatnak bátran. Például egy almás-körtést. Akár frissen, akár párolva rétegezheted. A legegyszerűbb: babapiskóta kevés rumos almalébe mártogatva mehet a tál aljára. Erre jöhet a párolt, fahéjas alma-körte, erre jöhet egy vaníliás laktózmentes puding, a tetejére laktózmentes tejszínhab, fahéjas barnacukros szórás, esetleg karamellás öntet.


Én tuti őszi menüsort csinálnék, a leves lehetne egy sütőtökrémleves pirított tökmaggal, vagy azzal nem tudom, hogy mogyoróallergiásnak van-e keresztallergia...?

De lehet egy francia hagymaleves sajtos pirítóssal. Mindkettő kezdőként is könnyen elkészíthető.

Főfogás sütőben sült bármi, amit már írtak is.

Nem lehet mellélőni egy sült hússal, akár csirkecomb, akár sertéstarja, mellé be lehet rakni a köretet is, burgonya, hagyma, pár darabka sárgarépa.

2022. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!