Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szereted a Meki kaját? Mindenk...

Szereted a Meki kaját? Mindenki azt mondja, hogy milyen rossz, mégis mindig tele van.

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 11:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően jobban szeretem a házi kosztot, ha vendéglőről van szó, akkor pedig a szépen tálalt, finoman fűszerezett kaját, de előfordul, hogy megkívánok 1 szendvicset, és akkor megeszem. Van, hogy idő nincs másra, vagy, hogy lehetőség, van, hogy a barátnőmmel be kell ülni valahova, és csak erre van pénzünk. De mindez havonta 1-szer, nagyon ritkán 2-szer. Szerintem ennyi belefér.
2010. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
13%

Honnan veszed hogy mindíg tele van?


Egyébként az íze a kartonpapíréhoz hasonlít legtöbbször, a zsír amiben a krumplit sütik meg legtöbbször büdös!

plusz idegesítő az a zaj meg az aq csipogás, szirénázás brrrr


Csak az szeret "Meki" be járni aki nem evett még egy igazán jó hangulatos étteremben, gondolom ezzel te is így vagy!


Pedig amennyit otthagysz a mekiben, abból egy étterembe vagy egy palacsintázóba is elmehetnél, egyszer próbáld ki!

2010. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a Mekis kaját, nem járok sűrűn, jó ha évente egyszer-kétszer. Ennyi.
2010. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
74%

Szeretem és egyáltalán nem egészségtelenebb mint mondjuk,a zsírtól tocsogó pörköltek,vagy bármilyen egyéb,színezéket,ízfokozót tartalmazó étel.Mégis,mi az egészségtelen egy hamburgerben például?Friss zöldségek,sajt,hús van benne,komplett táplálék.És kaphatók a Mekiben különféle finom saláták is.Abban mi a káros?Vagy az almás pitében?A sült krumplijuk pedig egyáltalán nem érződik zsírosnak.Ha itthon sütöm olajban,szalvétát kell alá tennem a felesleges zsiradék miatt.attól,hogy "gyorsétel",még lehet jó.Amúgy nem hinném,hogy sok olyan ember van,aki minden nap ott eszik...

Azt kellene megérteni,hogy a "Meki" másabb típusú vendéglátóhely,mint egy "hagyományos" étterem,más kínálattal,de ettől függetlenül semmilyen vonatkozásban nem rosszabb.

2010. szept. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%
Az utolsóval értek egyet, én is bírom a Mekit, bár nem sűrűn eszek ilyet, csak amikor megkívánom. Semmi gond a hamburgerrel. És azzal, hogy a mekis kaja finom, nem értem némelyik embernek mi a baja :D
2010. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
44%

*Mégis,mi az egészségtelen egy hamburgerben például?Friss zöldségek,sajt,hús van benne,komplett táplálék....Vagy az almás pitében?


Hehe, ez komoly kérdés volt? :))))))))))))

Zöldség? Az a fél levél saláta és egy karika paradicsom? műsajt ("lapka", ami nem is sajtból készül, ha egyszer megnézed a boltban az ilyen "sajt" összetételét, dobsz egy hátast), a ledarált, zsíros, ellenőrizetlen hús, amit olyan olajban sütnek, ami alapból meg se enne az ember, ha látná?

Nagyon fura elképzeléseid vannak a "komplett táplálékról".

A zsemlében lévő finomított szénhidrátról ne is beszéljek. Meg az almáspitéről, amiben szintén finomított liszt és cukor van.

Meg a sült krumpli - olaj, sóóóóóóóóóó, de rengeteg és... cukor a krumpliban. (Majdnem az összes fagyasztott krumpliban van cukor, vajon miért? Hogy egészségesebb legyen? Na neeee!)

A szervezetnem sok mindenre van szüksége, erre nincs.

A pörköltben legalább nincs ennyi olaj, só és főleg, cukor.


De az igaz, hogy ha otthon is állandóan rántott húst eszel fehér zsemlében 1 karika zöldséggel, az majdnem ugyanolyan egészségtelen, mint egy hambi.

Viszont ha otthon egészségesen táplálkozol (saláta, csirke, kevés só, olaj, emellett finomított szénhidrátok - fehér liszt, finomított cukor - mellőzése), akkor a mekis cucc ezerszer rosszabb.

De mértékkel persze belefér.


Első voltam

2010. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

"aki nem evett még egy igazán jó hangulatos étteremben, gondolom ezzel te is így vagy! "


ezt nem igazán értem, mire alapoztad.


kifejezetten nem vagyok oda a Mekiért, bár bevallom a sajtburger ízlik, ugyanakkor már kinézetre is lerí róla milyen műanyag.

néha barátnőmmel ülünk be egy kávéra. (mert olcsó és nem néznek ki onnan. mármint a menük már nem olcsóak. meg ha azt nézzük mennyi hasznot raknak egy tíz dekás sült krumplira...) és mindig tele van, bár lehet, hogy mások is hasonló megfontolásból mennek.


ugyanakkor ha egy bevásárló központban sorakoznak a gyorskajáldák egymás mellett, akkor is a Meki van tömve. Na ezt már nem értem, mert ott van mellette hasonló árban a normális kaja is.

Ezt az ellentétet nem értem, hogy közben meg utáljuk, elvileg.

2010. szept. 29. 11:51
 8/37 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a mekis kaját, attól függetlenül, hogy nagyon sokszor járok "igazán jó hangulatos étteremben" is. Miért ne szerethetne különböző dolgokat egyformán az ember?

Na jó, mostanság kicsit jobban szeretem a mekinél a KFC-t :-)

2010. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
a KFC-s szendvics tényleg jó, az valóban csirkéből van, nem csak nyomokban
2010. szept. 29. 11:54
 10/37 anonim ***** válasza:

ma 11:43


De igen.


Egészségtelenebb..



Alapvetően azért mert pl a zsírt a krumplisütéshez addig használják fel amíg nem hasonlít a motorolajhoz.

Plusz olyan vegyszereket használnak a gépek tisztításaihoz ami belekerül a kajába is, továbbá a gépeik őskövület vagy egyedi fejlesztésű masinák külön erre a célra tele teflonnal.


Arról már nem is beszélve, hogy a "nyereség" miatt a dolgozók agyon vannak hajtva (amúgy sem valami magasiskolázottak) , és elhiheted hogy ívben szrnak még az alapvető kézmosásra is!!



Jóétvágyat!!

2010. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!