Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most akkor egészséges a szója...

Most akkor egészséges a szója vagy nem?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom szója így szója úgy, milyen jó, milyen egészséges, szójatej, meg szójafasírt meg stb. Ez folyik a médiából meg minden honnan. Gondoltam veszek már kipróbálom, hogy milyen. Megcsináltam a dobozon leírtak alapján és nagyon finom volt, mintha húst ettem volna, kicsit jobban kellett fűszerezni mint a húst, de tényleg ízlett. Nagy büszkém újságolom a páromnak meg az anyukájának, hogy milyen jó ez a szója fasírt és hogy fele annyiból meg van mint a darált húsos, erre leordítják a fejem, hogy ne hogy adjak belőle a gyereknek, mert a szója milyen egészségtelen, rákkeltő meg ilyesmi. Na most akkor mi van? Már teljesen összezavarodtam. Egyszer már adtam szójatejből készült pudingot is a gyereknek, azt sem kellett volna?
2010. okt. 1. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
a szója abszulút "műkaja", hiszen te is leírtad: olyan ize volt mintha húst ettél volna. valóban hús ízű lehet, de semmi állati eredetű dolog nincs benne, csupán tartósítószer, módosított anyagok, ami vaóban rákkeltő lehet, igaza van a férjednek. de sajnos a 21. század a műkajákról szól, de azért még össze lehet válogatni azt ami talán erdeti.
2010. okt. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

A szója női nemi hormont tartalmaz. Férfiaknak nagyon nem ajánlott a fogyasztása.

Egyes kutatások szerint a szója okozza a fiatal sportolók hirtelen halálát (fut a focipályán, összeesik és meghal).

2010. okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, az egy szójatej valószínűleg nem fog megártani, akkor se, ha fiúk. Inkább rendszeresen ne nagyon add.
2010. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első: a szója nem egy növény? Hogy lenn már mű? (Függetlenül attól, egészséges vagy nem. A dohány is természetes anyag, mégse egészséges.)
2010. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A szója nem "műkaja", szójababból készül, ami természetes növény. Viszont túlzott fogyasztása (napi szinten szójatej, szójakocka, tofu, stb.) esetén könnyen allergiássá válhat rá az ember. Valamint fitoösztogént tartalmaz, ami a női nemi hormonhoz hasonló anyag. Szintén túlzott fogyasztása esetén okozhat nőknél ciklusbeli problémákat, valamint szintén túlzott fogyasztása nem javasolt kisgyerekeknek, illetve serdülőkorúaknak. Tehát alkalmanként lehet enni, de napi szinten okozhat problémát.
2010. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A szója ugyan egy növény, de a belöle készült élelmiszerek már iparilag erösen feldolgozott termékek, amikre mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy természetes élelmiszer. Ezen kivül a gyakorlatilag az összes szója génmanipulált, ezen kivül igen erösen allergén.

Az meg, hogy mostanában annyira reklámozzák, annak CSAK az az oka, hogy a forgalmazóknak igy igen nagy haszna van belöle, minimális befektetéssel.

2010. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bármit, ami szójából készült, csak akkor vegyél meg, ha külön jelzik a csomagolásán, hogy nem GMO (nem génkezelt) állományból származik. Ezeket a termékeket folyamatosan bevizsgálják, és ezért valóban olyan magas a büntetés, hogy nem éri meg szórakozni vele. Mondjuk ritka is, mint a fehér holló.
2010. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy döntöttem, hogy leveszem az étlapról a szójafasírtot.
2010. okt. 1. 14:23
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Nehogy levedd... Az első válaszoló nem tudja, mit mond... NÖVÉNY(!!) ergo nem mű, és csomó fehérjét tartalmaz, ami a szervezet alapvető tápanyaga, felépítője. És sokkal jobban jársz a szójával, mintha hússal tömnéd magad, pluszban még a hajad is szép lesz :)
2010. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
én a húst akarok enni akkor húst eszek és nem szóját. egyébként utána lehet nézni, h sajna hozzánk nem abban a formában jut el a szója, ahogy az egészséges lenne számunkra. én csak a tapasztalataimat mondtam el, én nyugodt szívvel NEM eszem szóját :) ennyi :))
2010. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!