Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szója? Mik a tapasztalataid?...

Szója? Mik a tapasztalataid? Meglehet szeretni? Nekem kellemetlen emlékeim vannak abból is időből mikor szegényebbek voltunk, és csak nagyon kivételes esetekben ettünk húst-néhány évig. Tényleg olyan egészséges?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges,sőt a legtöbbje génkezelt. Csak ma divat,főleg a vegetáriánusok között. Mi is kipróbáltunk,de a családban mindenkinek hasgörcsöket okozott. Amellett még rossz az íze is.
2011. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hmm értem kb apa is hasonló dolgokat mondott, mikor ma felvetettem -.- de leheth tényleg hagyom a francba.. nemtudom
2011. szept. 4. 20:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyon egészségtelen, tényleg génmódosított a forgalmazottak kb 90%-a, én olyan sok rosszat olvastam róla, hogy már olyan terméket sem veszem, amiben van
2011. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
A szója az egyik legártalmasabb élelmiszer, gyakorlatilag mind génmódositott, tele van allergénekkel, és csak azért reklámozzák, mert a termelöknek üzlet.
2011. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor marad a jó házi husi :)
2011. szept. 4. 21:15
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
A húst semmi nem helyettesíti, annyira nem, hogyha szelektálni kéne, hogy mit tudok megvenni, és mit nem, akkor inkább csak a húst venném meg, és köretet nem.
2011. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Mi néhanapján szoktunk szójapörköltet enni, jól elkészítve nagyon finom. :) De a húst tényleg ne akard ezzel helyettesíteni.
2011. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy hallottam hogy nem egészséges. Én életembe 2x ha ettem de elég volt olyan az íze mint a nikecelnek.

Szóval annyi szóját eszek amennyit az élelmiszerekbe csempésznek. inkább eszek tésztát ha nincs más mint szóját pedig a sok tészta se igazán egészséges.

2011. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a szójafasírt ízlik, bár nem szoktam csinálni, csak nagyon ritkán. Meg a szójás italok, amiket szeretek, kakaó, vanília, stb, bár az igazi mindegyikből jobb.
2011. szept. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

@ tegnap 20:46


A génkezelt azt jelenti, hogy a növény jó tulajdonság (pl. ellenálló, kevés maggal rendelkező, húsos stb...) több növény génjeiből összekeverik.

2011. szept. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!