Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Volt már rossz tapasztalatod...

Volt már rossz tapasztalatod kínai étteremmel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e már valami olyan tapasztalatod kínai étteremmel kapcsolatosan, ami alátámasztaná azokat a híreszteléseket, hogy pl.:


kutyát-macskát tesznek a tányérunkba illatos csirke helyett, kifejezetten koszos a konyha stb...


Minden "élmény" érdekel.


2010. okt. 1. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

A konyha bárhol lehet koszos. De tényleg nem lehet tudni, milyen minőségű húsból (még ha csirke is) van a kaja, meg hogy mi van még benne.

Ezzel együtt nem volt még bajom, csak annyi, hogy sokszon nagyon-nagyon olajos a kaja. Nem is eszem bárhol, csak ott, ahol tudom, hogy egész jó. Sarki lebujba sose megyek be.

2010. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Én a kajájukat szeretem, de egyszer kikértem az ételt, és más nem volt a kajáldában vendég csak én- a péztáros kinai felhúzott térddel ült papucsban a székében, és a lábkörmét vágta csipesszel. Csak úgy pattogott.Más esetben két kinai lány -pultosok- egymás pattanásait nyomkodták. A köpködéseikről ne is beszéljünk.
2010. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Én régen a Ferihegyen dolgoztam, ott néha volt elég érdekes élményem kínaiakkal és víetnámiakkal. Megérkeztek nagy, bűzlő csomagokkal, a vámosok felnyitották és tele volt félig rohadt hússal. Persze nem akkora adagokkal, hogy abból látják el a vendéglőjüket, de én azóta nem igazán merek kínai vendéglőkben enni.
2010. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
En nem lattam meg be a konyhajukba, de egyszer ettem egy adag szecsuanit, aztan egesznap epet hanytam es iszonyuan fajt a gyomrom. Azota voltam mar tobbszor kinai kajaldaba, es szerencsere nem fordult elo megegyszer.
2010. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Szerencsére nem vagyok kínai kaja rajongó, eddig kétszer sikerült a barátokkal betévednem kínai étterembe, és mindkétszer végighánytam utána az estét...Lehet, hogy az én gyomrom gyenge, de nekem nagyon "olajos-trutymákos" amit ott adnak. S sokszor olyan intenzív szag árad a kínai kajáldákból, hogy úgy érzem nem kapok tőle levegőt. Szóval én többet nem eszek kínait.
2010. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

szoktam kinai büfében kajálni,és egyszer az egyik kaja után rosszul lettem,pedig oda sokat jártam...

Fájt a gyomrom,és émelyegtem:s Lehet sok izfokozót tettek bele, vagy nem tudom..,lehet attól voltam olyan sz@rul!De egyébként érdemesebbb egy jobb helyet felkeresni,mert ott nem lesz rosszul az ember pl,itt: [link]

Ezt tuti kipróbálom egyszer!!=)

2010. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
szalmonella mérgezés,ez elég rossz tapasztalat,kb 6 éve,azóta nem ettem kinait:S
2010. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
nekem még semmilyen rossz tapasztalatom nem volt velük, azon kívül hogy tényleg kicsit olajosan sütnekfőznek, de nem hánytam még tőle, csak émelyegtem kicsit, nem bírom az olajt.
2010. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Debreceni Kings Wok étteremből rendeltünk egy hétvégén, és eleve nem azt hozták ki amit kértünk, de mivel fáradtak és éhesek voltunk, megettük. Másnapra 39 fokos láz, hasmenés, 4 napig tartott. gondolom maradékot tettek bele. Vannak jó kínai éttermek, de most már inkább én főzök ilyen ételeket:(
2010. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
89%
A rosszak mellett legyen valami jo is: Szegeden van egy Uj Nagy Fal nevu kinai étterem, kivul-belul nagyon szép, tiszta és kulturalt, hideg idoben altalaban tele van, és mar ettem mas kinaiaknal is, Budapesten és mas helyeken, ezekkel osszehasonlitva ez a szegedi a legjobb. Arai nem borsosak, sok diak is jar oda; ebédre menu van, 18h00 utan svédasztal, rengetegféle kaja, és abszolut jol néznek ki, nagyon finomak is. Raadasul egy ablakon keresztul be lehet latni a konyhaba, még nem lattam, hogy épp egy kutyat vagy macskat daraboltak volna. Az illatok is jok, nincs athato kaposztaszag vagy ilyesmi. Sok zoldség és gyumolcs is van, salataként. Ugy vettem észre, hogy a kajakat adaptaltak azokhoz a dolgokhoz, amiket itt Magyarorszagon szivesen esznek az emberek, nincsenek extrém hozzavalok példaul, nekem az tetszik benne, hogy teljesen egyszeru zoldségekbol, husokbol tudnak kulonlegeset csinalni. Sajnos, mostanaban mar nem jarok arrafelé és nem jutok el ebbe az étterembe sem, de én itt ettem eloszor kinait, és nagyon megszerettem. Semmilyen rossz tapasztalatom nem volt. Most egy budapesti kinaiba tértem be parszor, az ételek hasonloak, de az izuk, allaguk eléggé kulonbozik, mindenesetre eddig nem volt rossz tapasztalatom ott sem. Ott inkabb olyanok az ételek, mintha hazilag dobtak volna ossze, mint amilyet te magad is elkészitesz otthon, ha van kinais recepted. Es tobb kaposztat hasznalnak, mint a szegediben, ez masnap érzodik is rajtad! Valamint egyszer voltam egy szentendrei kinaiban is, nem messze van a hév-allomastol, nekem az is izlett és semmi bajom nem lett tole sem nekem, sem a paromnak. Aki azt mondja, hogy sarki lebujba nem szabad bemenni, annak igaza van. Meg kell nézni, hanyan vannak bent, milyen a kaja, milyenek a korulmények, szimatolni kell. Egy koszos, romlott ételeket feltalalo étteremnek nyilvan nem lesz valami nagy forgalma, senki nem fog undoritoan kinézo, buzlo kajakat venni. De azért vannak jo kinaik is, ahogy a mellékelt abra mutatja. A szegedit mindenkinek ajanlom.
2010. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!