Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Giesser kesek milyenek?

Giesser kesek milyenek?

Figyelt kérdés

Udv

Hobbiszakacs vagyok, semmi komoly. Altalanos felhasznalasra Giesser keseket nezegettem, de nem igen talaltam roluk velemenyt. Mit lehet tudni errol a markarol?


Egy klasszikus 26-30 cm koruli szakacskesert 12 ezer forintnal tobbet nem adok.


Koszonom elore is a segitseget!



2022. dec. 25. 03:13
A kérdező szavazást indított:
Ha 1-tol tizes skalan kellene ertekelni, akkor: 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
6 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

Koszonon az elso ertekelest:)

Varok meg, hatha van masnak is tapasztalata vele

2022. dec. 25. 04:18
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nincs vele tapasztalatom, de: nem professzionális felhasználásra biztos jó, max gyakrabban kell fenni, egy jó vizes fenőkő az kell. Ami miatt igazán írok: minek a 26-30cm? Én egy 20cm pengéjűt használok dettó hobbiszakácsként és nem tudom, mire kellene nagyobb. Max 25cm még kényelmesen használható. Szerintem.
2022. dec. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod!

Nem tudom miert akarok ekkorat... Vegulis most, hogy mondod lemerem a mostani tonkrementet, mert az eleg. Lehet az is 20 cm koruli csak nagyobbnak gondoltam :D

Na a fenes az kulon tema. Innentol karbantartom uj keseimet. Szóval azt meg Google jobaratunk segitsegevel el kell sajatitanom. Jol tudom, hogy a fenes mellett ugy kb evente el kell vinni elezesre is, igaz?

2022. dec. 25. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam vágóhídon, ott a hentesek által használt legtöbb kés ilyen volt. Létezett akkor is jobb (pl. Swibo), de ezzel is meg voltak elégedve a szakmunkások. Egy 7"-os csontozókés nekem még a mai napig is megvan (valahogy elszámoltuk, oszt eggyel több volt, haza kellett hozni), kiváló az éltartósága.

Ha láttál már hentest dolgozni, kb. 5 percenként feni a kést, hogy ne csak valamennyire legyen éles, hanem borotvaéles legyen folyamatosan. Ha már a fenés nem elég, akkor kell köszörülni. Nyilván, a használat gyakoriságában. A hentesüzemekben van köszörű, ha szükséges, meghúzzák rajta a késeket maguk a hentesek. Szóval, azt se túl ritkán kell, inkább gyakrabban keveset levenni. (Ha köszörűshöz viszed, az persze valószínűleg sokat fog belőle köszörülni, mert nem neki kerül pénzbe egy új kés. Szóval, ha tényleg komolyan veszed a dolgot, lehet, érdemes lesz venni saját köszörűt, és megtanulni a köszörülést.)

2022. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a segitsget, es a tanacsot:)

Amugy kb 3 naponta fozok.

2022. dec. 26. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!