Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kávé helyett koffein tabletta?

Kávé helyett koffein tabletta?

Figyelt kérdés
Van értelme koffein tablettával kiváltani a napi kávézásokat?
2023. jan. 23. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, hogy mi a célod vele vagy a kávéval mi volt. Én csak a hatása miatt ittam, de az ízét nem szerettem, ezért tértem át a koffein tablettára. Ugyanaz a hatás
2023. jan. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Miért akarod kiváltani? Ha nem szeret az ízét a kávét, akkor íhatsz helyette teát, energiaitalt is akár. Én biztos nem szoknék rá a szimmetrikusan előállított tablettára.
2023. jan. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Szimmetrikusan előállított? :D az igen
2023. jan. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

A kávézás nem csak koffein bevitele a szervezetbe, hanem egy kis szeánsz is.

Apróbb ténykedések összessége, amibe beletartozik a kávé kavarása és kortyolgatása, illatának élvezése, olyan kis rituálé féle. Szóval egy cselekedet sor, társaságban kapcsolat erősítő, feszültsegoldó.

Ez semmiképp sem helyettesíthető tablettával. A koffein bevitel persze igen, megoldható, de én soha nem ennek éreztem hiányát. A teázás sem helyettesítő tablettával

2023. jan. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem mindenki tartja a kávézást rituálénak. Én utálom csinálni is, azt is utálom ha valaki kanállal kavargatja majd szürcsölgeti, mint valami bolond. Nem utolsó sorban, fogalmam sincs hogy lehet egész nap kávés lehelettel létezni, én azonnal fogat mosok utána. Ezerszer jobb a koffein tabletta
2023. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
42%
Olykor hasznos ha nem jutsz kávéhoz bedobsz egy tablettát és 20 percen belül "felébreszt".
2023. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
#6 ha valaki ennyire függő, akkor jobb lenne leszoknia.
2023. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem csak a gagyi szeánsz miatt issza valaki, hanem azért, amire való, akkor egyből szokjon le? Aham ;)
2023. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
A koffeintől nem lesz több energiája az embernek, csak ideiglenesen nagyobb lángon használja el. Ez hullámhegyeket és völgyeket okoz. Ha leszoksz, összességében semmivel nem leszel kevésbé éber.
2023. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem is arra van, hogy energiát adjon. Hanem hogy az adenozin receptorokhoz kötődjön.
2023. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!