Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » KÁVÉ! Kávézó emberek! Mennyi...

KÁVÉ! Kávézó emberek! Mennyi kávét szabad egyszerre fogyasztani és hogy kell csinálni? + Rosszul csináltam? (Elkészítés.) És kb 10 éves kávé fogyasztható, ha az íze nem rossz? Lent még.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szoktam kávézni - ami valószínűleg kiderült a kérdésből :) - de mostanában megkívántam.

Volt itthon még jó régről őrölt kávé, mert régebben néha készítettem Tiramisut, abba kellett és megmaradt.


Kávéfőző sincs persze.


Így ma egy kis lábasban főztem kávét, így: 2,5 dl vizet felforraltam, abba tettem 1,5 teáskanálnyi őrölt kávét. 3 percig főztem.

Aztán leszűrtem, pohárba öntöttem. Ezt így nagyon rosszul csináltam? Illetve hogy kellett volna?


Elkezdtem meginni és nem igazán odafigyeltem és végül majdnem mindet megittam. Az nagyon sok egyszerre?!


És szerintetek még nem volt megromolva, ha az íze nem rossz? Illetve, ha már ilyen régi, akkor veszít a hatásából, tehát már nem olyan erős?


Az lenne a legjobb, ha mindegyik kérdésre tudnátok válaszolni!


Előre is nagyon köszönöm!



2023. febr. 23. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Mi értelme ennek a bohóckodásnak?
2023. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%
A kávénak, főleg ha már meg van őrölve, fel van bontva, nem túl hosszú a szavatossága, valaki eleve nem is vesz őrölt kávét. Nem hiszem, hogy ártana, de az íze pocsék lehet, főleg így megfőzve, mintha leves lenne. Azt javaslom, hogy ezt a kávét dobd ki, és vegyél 1-2 ezer Ft-ért french press-t, és másik őrölt kávét, vagy akár egy jobb instant kávét, de hónapokig egyiket sem lehet tárolni felbontás után. Már pár nap után veszítenek az aromából.
2023. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1) Igen, jól csináltad, a kávéfőzés gyakorlatilag a kávéőrlemény forró vízben áztatása. Nyilván messze nem a te módszereddel lesz a legélvezhetőbb, de megteszi.


2) 2-3 dl kávé nem sok, fél litert nyugodtan megihatsz egy nap alatt, a halálos mennyiség meg kb. 20 liter felett kezdődik.


3) A főzés nagyjából "fertőtleníti" az élelmiszert, szóval ekkora mennyiségben talán nem lesz tőle bajod, de ha mégis, valószínűleg megúszod némi hasmenéssel.


De egy ilyen régi és rosszul elkészített kávé gondolom nem volt nagy élmény. Ha csak alkalmi kávézó vagy, menj el egy specialty kávézóba inkább.

2023. febr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1. 🤡


#2. Oké, de végül is annyira nem volt katasztrófa.


#3. Köszönöm szépen! Amúgy nem lett végül semmi bajom, nem pörögtem fel (nagyon), szív nem dobogott be, stb. Ízre nem volt rossz.

Azóta jobban utánanéztem a neten, hogy lábasban hogyan kellett volna csinálni...

Köszi az adatokat és a tanácsokat!

2023. febr. 25. 13:10
 5/16 anonim ***** válasza:
6%
Jaja, teljesen jó volt az, legközelebb egy kis szalonnát kockázz alá a lábasba, meg az igazi ínyencek 20 éves döglött kávét használnak, nem csak 10 éveset, de amúgy teljesen jól csináltad.
2023. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem eszem szalonnát. Nem is iszom.
2023. febr. 25. 21:38
 7/16 A kérdező kommentje:

Kár volt beszólni. Ezt találtam:

"Kezdjük egy alapvető kérdéssel: megromlik-e a kávé? A válasz egyértelmű „nem”, a kávénak nincs lejárati dátuma, a „rossz” szemekből készített italtól sem lesz senki beteg. A kávé száraz, kimért termék, és mint az összes hasonló élelmiszernek, nincs meghatározható szavatossági ideje. Megfelelő körülmények között tárolva az idők végezetéig eláll, ám ha az ezek nem állnak fenn, veszít ízéből, frissességéből és ami a legfontosabb, az élvezeti értékéből."


Bárki bármit is mond vagy ír, ennek nem volt semmi baja!


Mindenesetre aki privát üzenetben durván trágárkodott tegnap, neki itt jelzem, hogy letiltottam.

Írj nyilvánosan, vállald, hogy milyen vagy.

2023. febr. 26. 09:33
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem én írtam privátot, de ennek az idézetnek nincs forrása, és szerintem nem a pörkölt, főleg nem a bontott csomagolású őrölt kávéra vonatkozik. Emellett jó lenne értelmezni ezt a részt: "ám ha az ezek nem állnak fenn, veszít ízéből, frissességéből és ami a legfontosabb, az élvezeti értékéből" - megromlásról szerintem senki nem írt, én (2) is csak szavatosság végéről.
2023. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%
Igyad csak, jó lesz az neked, neked való, 10 éves kávé lábasban főzve, igyad csak!
2023. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Akinek szólt, ő tudja.


Egyébként nem iszom azóta, akkor ittam. De ha inni akarnám, akkor megtenném, mivel semmi baja nincs.

#9. Te pedig csak hidd el, amivel szuggerálták az elmédet. Fogyasztói társadalom - ébresztő. Vásárolj - benned ez a program fut és a birkaság.


Akár hiszitek, akár nem, ez a kávé nem romlott. Ez van.

2023. febr. 26. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!