Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » KÁVÉ! Kávézó emberek! Mennyi...

KÁVÉ! Kávézó emberek! Mennyi kávét szabad egyszerre fogyasztani és hogy kell csinálni? + Rosszul csináltam? (Elkészítés.) És kb 10 éves kávé fogyasztható, ha az íze nem rossz? Lent még.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szoktam kávézni - ami valószínűleg kiderült a kérdésből :) - de mostanában megkívántam.

Volt itthon még jó régről őrölt kávé, mert régebben néha készítettem Tiramisut, abba kellett és megmaradt.


Kávéfőző sincs persze.


Így ma egy kis lábasban főztem kávét, így: 2,5 dl vizet felforraltam, abba tettem 1,5 teáskanálnyi őrölt kávét. 3 percig főztem.

Aztán leszűrtem, pohárba öntöttem. Ezt így nagyon rosszul csináltam? Illetve hogy kellett volna?


Elkezdtem meginni és nem igazán odafigyeltem és végül majdnem mindet megittam. Az nagyon sok egyszerre?!


És szerintetek még nem volt megromolva, ha az íze nem rossz? Illetve, ha már ilyen régi, akkor veszít a hatásából, tehát már nem olyan erős?


Az lenne a legjobb, ha mindegyik kérdésre tudnátok válaszolni!


Előre is nagyon köszönöm!



2023. febr. 23. 13:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#2. Nem neked szólt, amit írtam, hanem a beszólóknak. A szalonnás - teljesen értelmetlen - hozzászólást írónak. És aki privát üzenet írt (nem gondolom, hogy ő te vagy, mert te normális hangnemben írtál, aki privát üzenetet írt, ő pedig nagyon alacsony értelmi és érzelmi színvonalat képvisel).
2023. febr. 26. 12:17
 12/16 anonim ***** válasza:
25%
Igyad, igyad, neked való az, egészségedre váljon, igyad csak, finom az, neked való.
2023. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem írta, hogy romlott lenne, legfeljebb hogy rég lejárt a szavatossága. Azaz pocsék íze lehet még rendesen elkészítve is, nemhogy lábasban percekig főzve. Fogyasztói társadalom... gondolom más terméknél is csak tájékoztató jellegűnek tekinted még a fogyaszthatósági időt is. A kérdésre visszatérve másfél teáskanálnyi elég kevés, én reggel mérőkanállal veszek többször ennyit. Ha még inni akarsz belőle, szerintem öntsd le kb. 90 fokos vízzel, hagyd ázni pár percig, aztán szűrd le. Nagyjából ilyen a french press is.
2023. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#10. hsz-ban leírtam, hogy nem iszom, de azért rugózzatok ezen, ti dolgotok.


Egyáltalán nem volt pocsék íze, különben nem ittam volna meg.

2023. febr. 26. 16:56
 15/16 A kérdező kommentje:
Kiveszem a kérdést a figyeltek közül. Isten áldását kérem rátok. Isten áldjon Benneteket.
2023. febr. 26. 16:58
 16/16 anonim ***** válasza:
30%

Jól csináltad! Köztudott, hogy az igazán jó kávé lábasban készül és minél tovább van érlelve annál finomabb, 10 év után az igazi!

Teljesen jól csináltad, egészségedre váljon! Kívánom, hogy igyál még sokat belőle, nem mindenki teheti meg, hogy különleges 10 évig érlelt kávét igyon, meghát sokan csak kávéfőzővel tudják lefőzni, az meg ugye úgy nem igazi! Egészségedre!

2023. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!