Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Manapság tényleg nem lehet...

Manapság tényleg nem lehet tengeri halfilét kapni? Az összes tele van szálkával?

Figyelt kérdés

Tengeri halfiléket imádnám, de egy falatnyi húsból 3-4 szálkát kell kivadásznom. Nekem így nem igazán jön be az élménye, hiába finom :/

Tudtok olyan halat (márkàval együtt), ami tényleg filé és nem csak ráírják?

Tilápia, afrikai harcsa volt eddig szálkamentes, de azoknak nincs meg az a könnyed, tengeri hal textúrája.


2023. márc. 3. 16:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nagyüzemi feldolgozás során előfordulhat, hogy a filén rajta marad 1-2 szálka, de az erős túlzás, hogy tele van szálkával, mert a tőkehal, hekk alapvetően szálkátlan hal, nincs benne egyetlen Y szálka sem, ha a filében szálka maradt, azt bizony a hal vázáról metszették bele, vagy az uszonyok melletti csont maradt a húson.

Találkoztam én is ilyennel, valóban tud kellemetlen lenni, ha figyelmetlenül eszi az ember a filét, de nem mondanám, hogy gyakori eset volt.

A hekk esetében minden gond nélkül megveszem a hekk törzseket, azokon legalább jól látható, hol vannak a szálkák. Y szálkától nem kell tartani, a gerincről könnyedén leválik a hús, a bordákra kell figyelni, de az sem probléma.

Hasonló a helyzet a pisztránggal, abban sincs Y szálka, és a vázról ott is szépen lejön a hús.

A gépi feldolgozás nem tökéletes, a filében maradhat szálka, de a hekk törzseken is maradnak pikkelyek zsiger darabok, elkészítés előtt át kell nézni, rendesen megtakarítani a húsokat, s ha megteszed, a filén maradt szálkát is megtalálhatod, azok nem a hús mélyén rejtőznek.

2023. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!