Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi pontosan a gyümölcs shot?

Mi pontosan a gyümölcs shot?

Figyelt kérdés
2023. márc. 7. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudjuk. Ilyen szó nincs a szótárban.
2023. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem azok a vitamin bombaként hirdetett méregdrága kisüveges üdítők? Pl. ami a Hohesc-nek is van?
2023. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Én is inkább vitamin shotként vagy vitamin boosterként hallottam eddig. Olyan kis feles méretű italok, kb. 2-3 éve kezdtek divattá válni, vendéglátósként mi is bevezettünk gyömbér shotot meg a társait. Megadja a feelinget, hogy rövidet iszol, közben meg tele van vitaminnal. Már kezd lecsengeni ez a divat, de én eddig is kiröhögtem azokat, akik ilyen rendeltek, mert rendesen túláraztuk.
2023. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én tavaly akkor vettem, amikor hohesc pohár járt mellé, de nem fogyott el.
2023. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az lesz az, szerintem amit írtok is.
2023. márc. 7. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Angliában létezik egy gyerekeknek gyártott üdítő, sminek Fruit Shoot a neve, és ilyen foggal nyithatós a teteje. Esetleg ezt hallottad.



Valamint van az a fent emített dolog, ami tényleg csak ilyen vitamin bomba, ilyen hippi helyeken lehet kapni, funkcióra kb aperitif.

2023. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyaraláson ittam sokat, az étkezésekhez volt svédasztalnál, ilyen vékony, hosszú pohárban volt kirakva( de fél vagy maximum 1 decis pohárban). Mindennap más ízben kínálták, volt dinnyés, gyömbéres, de zöldséges is, pl. répás. Ma így eszembe jutott, ahogy meséltem egyik ismerősömnek és kíváncsi lettem pontosan mi is lehetett, elég intenzív íze volt, kicsit csípett is mindegyik.
2023. márc. 7. 20:59
 8/10 A kérdező kommentje:

Így nézett ki:


[link]


Nem volt benne alkohol, színtiszta gyümölcs/zöldség ízzel, kis csípős utóízzel, valószínű tényleg amolyan vitaminbomba lehetett.

2023. márc. 7. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem az amit írtunk csak kiöntve.


[link]


A képen lévő kis poharat adták tavaly ajándékba.

2023. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

@9, inkább valószínű, hogy házilag készítette a szálloda. Nem kell hozzá sokminden, eszközben és alapanyagban sem, csak ugye otthon nem áll neki az ember, mert kis mennyiségben macerás elkészíteni, nagyban meg nem áll el, ha csak ilyen feleseket iszol belőle.


A csípős utóízt gyömbér vagy kurkuma okozhatta, de találkoztam már olyan recepttel is, amibe borsot és paprikaport írtak. (Ezt a két utóbbit annyira nem vágom, mert ugye nem azok a kimondottan egézséges dolgok, tényleg csak a csípősség miatt teszik bele.)

2023. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!