Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » VEGANIZMUS - Mit tartalmaz...

VEGANIZMUS - Mit tartalmaz pontosan ez az étrend?

Figyelt kérdés

gyümölcsök, zöldségek ezt tudom de például a gabonafélék? Kérlek valaki írja le

Tudom tudom google a barátom és próbálkoztam is de pontos választ nem ott kaptam. Oldalak/receptek/blogok is jöhetnek és szívesen beszélgetnék vegánokkal :) köszi drágák



2015. jún. 24. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egyszerű: semmi állati eredetűt.

Se zsírt, se bőrt, se tejet, se tojást, se halat, se nyulat, se csokit, se gumicukrot.

2015. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
de ezek szerint például rágót zabpelyhet vagy kiflit nyugodtan ehetek de a joghurttól kezdve a sajtig minden kizárva?
2015. jún. 24. 21:39
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Kiflit is csak akkor, ha biztosan nincs benne tej, vagy allati eredetu zsir.


A veganizmus egyebkent szelsoseges 'dieta', semmilyen bizonyitek nincs ra hogy pozitivan befolyasolna az eletminoseget vagy epp az egeszseget. Hianybetegsegeket viszont eleg konnyen ossze lehet szedni, ha csak magokat meg zoldsegeket eszel.

2015. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. jún. 24. 21:43
 5/18 anonim ***** válasza:
2015. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég egyszerű, csak növények s gondolom, a gombák is mehetnek, az állati eredetű ételek vannak kizárva (méz, zselatin a legegyértelműbbeken kívül).


Részhalmaza a nyersveganizmus, ahol már gabonából is kevés van s a száraz hüvelyesek is max. csíráztatva szerepelhetnek...


Van, aki vegánként megpróbálkozik a ketogén diétával, elvileg megoldható, de már nem vagyok benne biztos, hogy azt akár elvi szinten lehetséges hosszútávon egészségesen csinálni.

Kedvelem a nem szokványos étrendeket, de én még az ovo-vega ketogén paleóból is kilógok picit (menne tisztán, de nekem jobb így).

2015. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen hasznos válasz volt:)
2015. jún. 24. 22:26
 8/18 lencsefőzelék ***** válasza:
75%

3-as:

"semmilyen bizonyitek nincs ra hogy pozitivan befolyasolna az eletminoseget"

Már hogy ne lenne:

www.somapapa.hu/014.pdf


5-ös: Miért nem a magyar oldalt linkelted?

[link]


Itt egy nyersvegán blog:

[link]

2015. jún. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Biologia orarol tudjuk, hogy az elolenyeket harom csoportra oszthatjuk: husevo, novenyevo es mindenevo. Nem elhatarozas kerdese, hogy ki melyik csoportba tartozik, hanem az evolucios egyedfejlodese hatarozza meg. Az ember, a mindenevo kategoriaba tartozik es ezen az iranyon fejlodott ki a szervezetunk, az emesztesi rendszerunk. Az embernek mindenfele taplalekra szuksege van az optimalis es idealis elethez.


Az elvi dolgoh, hogy nem eszem meg mert szegeny allatka ... vegul is elfogadhato, de akkor csak a hust nem kell enni, hiszen csak akkor beszelhetunk az allat halalalor, de a tejtermekek, tojas, mez es ilyen dolgok nyugodtan fogyaszthatoak lehetnenek.


Elvi dolgok viszont ott lesznek hiteltelenek, hogy okes a novenyevo ember nem eszi meg az allatot, mert szegeny allat ... de! ... az elet minden teruleten ott vannak az allati tetemek. Egy gyapju termek, egy boraru, egy szarubol keszult akarmi, a csontbol/agancsbol keszult dolgok es lehetne meg sorolni. Ezeket miert hasznaljak az elvi novenyevok? Ehhez a millio aruciknek es termeknek az elkeszitesehez nem kellett annak a csoringer allatnak elpusztulnia?

2015. jún. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Raadasul: biologiai ertelemben a novenyek is elolenyek, tehat az elvi novenyeves tulajdon keppen az allatok iranyaban lojalis, de a novenyek iranyaban tomegirtas.


Tehat a vegetarianusok, veganok es hasonlo novenyevok szelsoseges rasszistak (csak az allatokat szereit es vedik). Irtjak es pusztitjak a novenyeket ... tomeg-, nep- es fajirtast hajtanak vegre. :)

2015. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!