Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lányok,ti mit szerettek...

Lányok,ti mit szerettek legjobban főzni ezek közül?

Figyelt kérdés
Válaszban megindokolhajtátok hogy miért

2023. márc. 16. 12:19
A kérdező szavazást indított:
Pizza
Lassagne
Palacsinta
Bolognai
Lángos
Fánk
50 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Elsősorban gimiseket, egyetemistákat kérdezek
2023. márc. 16. 12:20
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
faék egyszerűségű palacsinta a legjobb..laktat, és mindenfélével ízesíthető.
2023. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Pizza.Csak bedobom a sütőbe és már ehetem is.19l
2023. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Olvastam az üzeneted viszont ezek közül akkor egyik se ha nekem kell teljesen elkészíteni:D

Max egy rántottát megcsinálok...

2023. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Izleni lasagne izlik legjobban de eg jo lasagne ido

Ezert Palacsinta

2023. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Lasagne az viszonylag gyorsan megvan ám, csak összsrakod, aztán be a sütőbe és már meg is van.

A trükkje az, hogy megsütöd, hagyod kihűlni, aztán felmelegítve tálalod. Így a tészta felszívja a nedvességet, és a lapok nem csúsznak szét.


Mac&cheese is kb tök ugyanez, csak ott nincs piros szósz, hanem a bechamelbe kerül egy kis mustár, de aztán ennyi.



A lángos és a fánk drága, meg a forró olajjal kell pancsolni, ami nekem macerásabb mint egy lasagne. Kb egyszer csináltam csöröge fánkot, de azt se magamnak, hanem családi farsagra vittük. Ha kolis vagy, ezzel szerintem kár pötsölni.


Pizzát inkább csak rendelni szoktam, mert a tésztához kell az a speciális kemence, egyébként nem lesz olyan.

A mirelit meg néha elmegy, de de igazából az árkülömbség vs minőség terén nekem a friss a nyerő.



Ami még ilyen egyszerű étel, az az instant ramen gazdagon, teszel bele egy kis tojást, húst, gombát, snidlinget, már sokkal fincsibb.



Leveseket szoktam gyakran főzni, csirkét, tárkonyos kisgombócot, ezek is olyanok, hogy ott lehet őket hagyni, és közben kiteregetni.


Igazi carbonara is baromi egyszerű, ha csak magamra főzök, gyakran készítek.


Csilis babot is szeretek főzni, ez is csak összeöntős, és gyorsan megvan.


Bolognai helyett általában nálunk spagetti van húsgombóccal, ezt jobban szeretem csinálni.

2023. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból, ti hogy csináljátok a lasagnét, hogy ennyire macerás?


Én csak megdinsztelem a hagymát a hússal, sózom és fűszerezem, ráöntöm a paradicsomszószt.

A rántásra teszek tejet, és felfőzöm, sózom.

Aztán rétegzem, fehér szósz, paradicsom szósz, száraz tészta, aztán ismétlem míg tele a tál. A fehér szósz az utolsó, erre megy a reszelt sajt.



Egy palacsinta sütés tovább tart, de a fánk és a lángos is, ès az még kényesebb is mert az kelt tészta.

2023. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!