Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tonhal salátát hogyan kell...

A tonhal salátát hogyan kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Alapvetően szeretem a halas ételeket, pl. halászlé, sült halak, sőt egyébként szoktam venni Hamé tonhalas krémet is, viszont ilyen egész tonhal darabkákat még nem ettem soha, amilyenek a salátában vannak. Picit félek tőle, hogy neadj' isten nagyon intenzív lenne az íze, esetleg szagos lenne vagy ilyesmi.
2023. márc. 23. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Amit szoktam enni vendéglátóhelyen nem szokott túl intenzív lenni pedig darabok vannak rajta,zöld sali plusz főtt tojás,olíva bogyó.

Nyilván függ a konzerv minőségétől is.

2023. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ahol én szeretnék venni, ott saláta, uborka, paradicsom, lilahagyma és sajt van benne, ha jól tudom. Te mihez hasonlítanád a darabos tonhalat?
2023. márc. 23. 09:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elképzelni.
2023. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A halkonzerv próbája az evés. Megveszed, megkóstolod, aztán ha nem ízlik nem veszel olyat többé. Ennyi.
2023. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Én nem szeretem a halat, de speciel a tonhalnak nincs intenzív halíze, ezért még én is szeretem.

Elképzelni?... szinte lehetetlen az összehasonlítás

Talán mint hús leginkább a csirkemellre hasonlít, csak annál sokkal finomabb.

2023. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha megkóstolod a Rio Mare-t rá fogsz kapni.
2023. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ízlés kérdése, zöldségek, hal, de ettem már babos-kukoricás változatban, akár majonézesen, akár paradicsomosan is. Alapvetően attól függ, hogy egy könnyű salátát akarsz, amit akár most 15°C-os tavaszban, akár majd a nyári 35°C-ban meg lehet enni, vagy egy tartalmas egytálételt (amikor gépelem ezt a válaszomat, épp durván délidő van, akár ebéd HELYETT), ami viszont mégsem egy halászlé, meg mégsem rántott hal.

6-ost felpontoztam, nem tudom, miért pontozták le.



"De gustibus non est disputandum" - avagy az ízlés nem vita tárgya, ízlésről nem vitatkozunk, mert felesleges, ahány ház, annyi szokás.

Egészségtől kicsattanó friss 60-as (épp 1 hónap múlva tölti a 60-at) anyósom pl. totál másképp, teljesen más, sokkal markánsabb, erősebb, harsányabb ízekkel, sokkal, de sokkal több fűszerrel főz, - mindenbe kanálszám pakolja az Erős Pistát, sőt,ha teheti a Haragos Pistát is -ellentétben a 10 éve vastagbélrákból felgyógyult édesanyám (aki jövőre lesz 70), és aki iszonyatosan berántotta a féket, mikor megkapta az akkor szinte halálos ítéletnek kikiáltott diagnózist.

2023. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Sajt és uborka tonhal mellé? Wa.. ..magyarosan gusztustalan!


Volt egy exem, ő kirántotta a tonhal steak-et lol



Amúgy két fajtát lehet kapni ízlésesebb helyeken:


1. Oliva olajos tonhal -vRio Mare a legjobb - saláta, paradicsom, salottahagyma, olívabogyó, uborka, tojás, és van aki fokhagymát is tesz bele ha szereti jól megy tonhalhoz.

2. Natúr léből kicsöpögtetett tonhal, fokhagymás majonéz, paradicsom, uborka, rómaisaláta, kruton, tetejére parmezán.

2023. márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, úgy olvastam trappista sajt és kovászos uborka :D


A parmesan és a sima uborka megy hozzá!

2023. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!