Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi glutén-, laktóz-...

Tényleg ennyi glutén-, laktóz-, és egyéb érzékeny van nálunk, vagy ez a divat?

Figyelt kérdés
2023. márc. 23. 17:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ez lett a divat .

Én sem akarom elhinni, hogy ennyi mindenre érzékeny ember él itt ...

Vagy egyszerűen csak korcsosodunk, selejtesedünk :)

Aztán nyugodtan jöhetnek a mínuszok a sok mindenre is érzékeny embertől vagy mik ezek :)

2023. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ennyi, csak az internetnek hála tudunk csoportosulni itt-ott. Gondolom az tűnik egyszerre soknak.
2023. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

1 nem divat.Én nem vagyok ilyen cuccokra érzékeny de sokan mások igen.

Remélem egyszer megtapasztalod te is milyen jó érzés vizeset fosni egy pohár tejtől.

2023. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 UlfOrmson ***** válasza:
89%
#1: ja divat miatt fosok ha véletlen nem laktózmentes tej kerül a kávémba. Ilyenkor rohadt fancy-nek érzem magam...
2023. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És akkor régen a fél világ fosott a tejtől,mert nem volt laktózmentes tej? Vicc.
2023. márc. 23. 18:14
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sok ember érzékeny/allergiás bizonyos dolgokra, de a másik tábort is sokan képviselik akik divatból nem fogyasztanak dolgokat mert szerintük ettől egyediek lesznek.
2023. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

5 nem értetted meg a lényeget szerintem.

Az emberek kis része szenved ilyen "rendellenességekben" de régen is volt ilyen képzeld, volt olyan is, hogy nátha és különféle járványok akkor inkább azokkal foglalkoztak mert simán belehalhattál egy sima tüdőgyulladásba is akár.Ne vedd magadra de azért csak nem gondolhatod azt, hogy a világ fele ilyen?

2023. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 UlfOrmson ***** válasza:
100%

#5: nem feltétlen, mert lehet hogy a laktózérzékeny gyerek meghalt 1-2 évesen. A társadalom gerincét azok az emberek alkották akik nem voltak laktózérzékenyek.

A mongoloid népekre jellemző, hogy köztük a felnőttek között sok a laktózérzékeny (a múltban is így volt), ezért ők nem fogyasztottak tejet, leszámítva erjesztett formában (ez a híres kumisz, amiben már nincs laktóz, mert az alakul át alkohollá az erjedés alatt)

2023. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Régen az ilyen érzékeny emberek még kisgyerekként meghaltak
2023. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

9 nem mind volt akinek később jött ki.

Egyik barátom is 29 éves koráig semmi azóta (6 éve) laktóz érzékeny.

2023. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!