Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 21+5napos terhes vagyok...

21+5napos terhes vagyok ikrekkel és vettem a boltban laktóz mentes (mert laktozos vagyok) trappista sajtot rá is van írva hogy pasztorozott így minden biztonsággal el lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés
Mert annyi mindent olvasok az interneten róluk már hogy Ajaj… védőnőt mikor legutóbb nála voltam rá kérdeztem azt mondta nyugodtan de nem tudom ki hogy van/volt ezzel? :) a válaszokat nagyon szepen köszönöm :) szép napot! :))

#terhesseg #ikerterhesseg #pasztorozottsajtok
2023. ápr. 3. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fogyaszthatod
2023. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
2023. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd az olvasást, a terheseket nonstop ijesztgetik ezzel. Eleve a lágy sajtok lehetnek problémásak a félkemény és kemény sajtok nem rizikósak. Pasztorozott sajtok esetén meg gyakorlatilag elenyésző a kockázat a lágy sajtok esetén is.
2023. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Laktózmentes helyett érdemesebb lehet érett kemény sajtokat venni. Azok mind laktózmentesek. Valószínűleg drágább is valamivel, de a minősége sokkal jobb. Az érlelés miatt laktózmentesek, tehát a tejcukor átalakul az érlelés során.


Nézz utána neten. Legutóbb a lidlis cheddart vettem azt hiszem. Talán rajta is van a laktózmentes plecsni, de alapvetően nem szükséges, hogy rajta legyen. Minden kemény sajt fogyasztható laktóz intoleranciával.


Persze ha mégis trappistára vagy más puha sajtra vágysz, akkor azokból mindenképp a laktózmentes változat lesz csak kényelmes számodra.

2023. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen mindenkinek:)
2023. ápr. 3. 17:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél be egy enzimet, ha nem vagy biztos benne. Ártani nem fog, de legalább nem fsod ki a világot :(
2023. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem veszek be enzimet mert az orvosom nem javasolja hogy be vegyek így elhagytam amugyis laktóz mentes dolgokon elek, itt a hangsúly a pasztorozott sajton volt igazából csak :)
2023. ápr. 6. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!