Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért olyan drága ételt...

Miért olyan drága ételt rendelni itthonra?

Figyelt kérdés

Régen azért a "házhozszállítás luxusa" nem tette ki a fizetett összeg 1/3 adát. Épp most rendeltem onnan, ahol tegnap ettem. 600 ft al drágább ugyanaz az étel, ezen felül 600 ft a szállítási díj, valamint 110 ft valami rendszerhasználati díj (ez azt sem tudom mi, nekem új) és mindezekből még jattolok a végén :/

Más adókulcs vonatkozik a házhozszállított ételekre?



2023. ápr. 14. 21:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Régebben a kiszállítást saját futárral oldották meg a vendéglátós, napjainkban viszont futár cég szállít, és ő is kaszál rendesen.
2023. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Közben volt/van egy rezsiválság is, meg őrült magas élelmiszerárak + a bepofátlankodott külföldi közvetítő kiszállító cégek haszna szóval nem minden étterem tudja kigazdálkodni így is, sztem örülj, hogy egyáltalán még van házhoz szállítás illetve hogy még nem zárt be minden étterem..!
2023. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Idöközben minden drágább lett, a közelkedés, munkabérek is, a futárok sem annyiért szállítják, mint X éve. (meg gondolom, te sem annyiért tankolsz az autódba idöközben!)
2023. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

A rendszerhasználati díj a burkolt áremelés. A 800-1000 Ft-os szállítási díjra sokan felhördülnének, a 6-800 Ft az amolyan lélektani határ lehet (biztos vannak erre statisztikái a futárcégeknek, nem véletlen vannak hasonló összegek mindegyiknél). A 100-200 Ft rendszerhasználati díj meg amolyan aprópénz, jajj csak egy százassal drágább, az már mindegy.

Ez is pszichológia lényegében.


Egyébként nem az adókulcs az oka, csak a közvetítő futárcég ráteszi a maga hasznát az ételekre, azért drágább minden. Általánosságban harmadával fizetsz többet, mintha helyben ennél. Ha van az étteremnek saját rendelési felülete, ott valamennyit tudsz esetleg spórolni (és őket is támogatod ezzel).

2023. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
79%
Minden k…va drága…van egy hely ahonnan rendelek legalább egy héten egyszer egy tonhalas közepes pizzát mondjuk. Kb 2 hónapja 2500 volt most olyan 4700…ez Magyarország
2023. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

Én például utálok rendelni, várni minimum egy órát, és utánna egy lötykölődött, langyos undormányt megenni, kösz nem.

Inkább elmegyek és megeszem frissen.

2023. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

5: én is ezt tapasztalom!


Döbbenetes árak vannak, ma már két pizza ki sem jön 5eFt-ból és ha belegondolunk, ez valakinek az egész napos munkabére, mert ugye az áremelkedések ütemét nem követik a béremelkedések....


Nem véletlen, hogy sok pizzázó meg egyéb étterem megszűnt, mert szerintem egyre kevesebben tudják megfizetni és a rendelési számból is látom, hogy feleannyi a megrendelésük. Tehát az embereknek nincs pénzük. Akinek meg van, az duplán fizet, hiszen a bevételkiesést is pótolni kell valamiből.

Már ha fent akar maradni a cég.

2023. ápr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az élelmiszer árak inflációja, a drágább benzin és ugye a profit is. A beülilősek is drágultak. Miközben a fizetések ezt nem követik. Én alapvetően otthon főztem mindig is, de heti egy két alkalommal belefért vagy rendelés, vagy egy középkategóriás kifőzde. Amikor egy átlagos tányér főételért (egy valami rántott csirkemell gombával és valami marék szószos tésztával) és egy kis desszert (5db meggyes nudli) több mint 3000 forintot fizettem, akkor azt mondtam hogy ezt engedjük el kéthavi egy alkalomra....
2023. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Pont a pizza az amit tök egyszerű otthon megcsinálni, finomabb is mert sok helyen fagyasztottbol csinálták. Már rég nem rendelünk. Mosogatassal együtt 20 perc a ráfordított munka. Az alapanyagok se mind romlandó tehát lehet tárolni a lisztet, szárított èlesztőt, paradicsomszószt, sajtot. Csak a feltetet kell frissen venni.

Kínait nehezebb de csak a hozzávalók beszerzese miatt, maga a főzés ott se sok. Könnyebb ha a fagyasztoban van hús.

Girosz és hamburger ugyanez. Csak a kebabot nem tudom otthon összedobni.


Fizetéshez képest minden étel nagyon draga lett, és a benzin is.

2023. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

A pizza 20 perc?

Csak a sütése annyi.

Tesztát dagasztani, keleszteni vagy 2 óra.

2023. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!