Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Termelői eper többszörös áron?

Termelői eper többszörös áron?

Figyelt kérdés
Ezt csak én nem értem? Pár éve megjelentek ezek a standok "Lajosmizsei termelői eper". Nagyon magas árak vannak, tavaly is, és idén is 5990 ft/kg van kiírva. Mindenhol máshol 2000 ft/kg az ár jelenleg. A termelőinek nem pont az a lényege, hogy mivel a termelő maga árulja, jobb áron adja, mert nem megy keresztül több kézen, aki mind rátesz még az árra?
2023. ápr. 15. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ennek az a lényege, hogy nagyobb profit maradjon a termelőnél.
2023. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem, a termelöi eper nagyrészt érett, az olcsó meg éretlenül lesz leszedve, csak idövel utóérik valamennyire.

Másrészt nagyüzelmileg csomagolni, szállítani nagy mennyiséget jóval kevesevv költség 1 kg-ra levetítve, mint kézzel leszedni az epret, kézzel bedobozolni és saját magának elszállítani a standra (ami után mellesleg még bért is kell fizetni)

2023. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Többször vettem már az idén, a görög epernek is csak 2400 ft volt kg-ja, és isteni zamatos volt. Nem tudom elképzelni, ki veszi meg 5990-ért, mikor annyi pénzből máshol 3 kg-ot is kapni.
2023. ápr. 15. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
#2 nagyon el vagy tévedve a tecnológiát illetően. A spanyol,a görög és a marokkói is pont ugyanúgy szüretelués csomagolja az epret mint mi. A különbség csak annyi ,hogy nem fűtik a melegházakat.
2023. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!