Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok a vízzel jó...

Hogyan tudok a vízzel jó kapcsolatot "alkotni"?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a vizet, magában sem szeretek inni, vagy ha már iszok is valamit akkor annak legyen valamilyen íze. Pontosan ezért nem szoktam sokat inni, ami miatt naponta max 1liter vizet / üdítőt (szörp, tea) vagyok képes inni, aminek próbálok legtöbb helyet a víznek adni.


Az a kérdésem, hogy van-e valakinek olyan tippje, ötlete vagy bármi más amit akár rutinszerűen is használhatnék, hogy többet igyak, legalább 2litert naponta.


Hogy érthetőbb legyen, itt egy jó példa:

Gyerekként nem szerettünk fogat mosni, viszont mostmár kimaradhatatlan és nem tudunk úgy aludni se, hogy ezt a lépést meg ne tettük volna.



2023. máj. 1. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csodálatos a víz, en mindíg hálát adok, mikor iszom, hogy ilyen finom, üdítő, hűs, frissítő dolog létezik.
2023. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Tegyél bele egy-egy karika citromot vagy egyéb gyümölcsöt, akkor lesz íze.

Másrészt mindig legyen elötted víz, hogy ne tudd elfelejteni az ivást.

Nekem jól bevált, hogy az azstalomon mindig van egy tele pohár víz, ha ránézek, kiiszom újra töltöm, igy kicsit késöbb megint "ott van", illetve amerre többet tartózkodom otthon, mindenhol tartok egy üveg vizet, így nincs kifogásom, hogy meg kellene keresni, ezért felejtem el.

2023. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Én citrommentát termesztek emiatt.
2023. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Nézz esténként vízzel kapcsolatos filmeket!

Pl : waterworld, avatar 2 víz útja, a vizesnyolcas, titanic :D

2023. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy ami nálatok van, az rossz, és végül kvázi az egésztől megundorodtál? Ittam már olyan pocsék csapvizet, és a bolti palackosat nem szeretem. Ellenben az itthoni csapvízből simán meg tudok inni két litert, imádom.
2023. máj. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kitana. ***** válasza:
83%

Én sem szeretem, de fel kell fogni, hogy vizet nem azért iszunk, mert szeretjük (kivéve aki igen), hanem mert kell és kész. Rutint kell ebből is csinálni, mint a többi dologból, mint az említett fogmosás és társai. Az is azért lett rutin, mert csináltad, minden nap, csak ott nem magadat kényszerítetted, hanem anyádék szóltak rád.


Nálam mindig van egy pohár víz az asztalon, ha elfogy, újratöltöm és igyekszem gyakran beleinni.

De nem cseréltem le az üdítőket vízre, általában van itthon valami, de azokból megiszom napi 2-3 pohárral maximum, a többi időben meg iszogatom a vizet, ennyi, a víznek nem az élvezet a célja, nem kell, hogy bármiféle jó érzéssel párosuljon az ivása, meg kell inni és kész. :D

2023. máj. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sima víz nem csúszik le, akkor rakj bele citromot/mentát/bármit, ami neked tetszik. Ötletekért guglizz rá az infused water kifejezésre.
2023. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!