Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Paleo diêtával kapcsolato...

Paleo diêtával kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Másfél hete kezdtem, jórészt amiatt, mert pikkelysömöröm van és sok helyen írták, hogy ez az étkezés hozzájárul a tünetmentességhez. Kinek milyen tapasztalata van? Érdenes hosszútávon csinalni? Fogytam rögtön 2 kilót másfél hét alatt, ez továbbra is ilyen drasztikus lesz (szerintem ennyi idő elteltével ez picit sok)? Esetleg receptek, bevált paleos ételek?

2017. ápr. 2. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz drasztikus a fogyás, a gluténmentesség és tejmentesség biztos jót tesz.
2017. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A paleo alapból nem fogyókúra, az csak egy lehetséges mellékhatás, hogy valaki fogy tőle. Fogyás akkor van, ha kalóriadeficit keletkezik, mindegy, hogy mit eszel.

Szóval ne aggódj, be fog állni rendesen a súlyod, biztos, hogy nem leszel csontsovány, legfeljebb egészségesen vékony.

2017. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

az én tapasztalataim:

fejfájás

rossz emésztés

hányinger

éhesség

egyáltalán nem jó:/ nem is fogytam tőle ez már réges rég volt.

teljesen természetellenes az ember számára..könyörgöm miért hiszitek hogy az a jó táplálkozás amit a jégkorszak idején, amikor a növényzet hiánya miatt az emberek ezeket voltak hajlandóak enni.. bárki aki ezen a diétán van nagyon rossz úton jár az egészség felé, de lehet lepontozni, én csak segíteni szeretnék.

De mindenki a saját tapasztalata után fogja megérteni. Amikor ezen a diétán van valaki egy kicsit sem érzi furának h nem esik jól amit megeszik? Minden egyes élőlény a földön élvezettel fogyassza el a táplálékát. De most komolyan melyik ember álmodozik hús és főtt répa kombinációról? nanemár:/ Az embernek legtöbb arányban szénhidrátot kell fogyasztani, ez tudományosan tisztázott. A szervezetünk is ezt kívánja. Képzeljétek én 80%ban szénhidrátot fogyasztok jelenleg 10%zsírt és 10% fehérjét. Nem vagyok kövér... 50kg vagyok és van rajtam izom. Sosem "sírok" az édesség és a szénhidrát után, mert elegendő friss gyümölcsöt eszek. A paleo táplálkozás a letöbb gyümölcsöt ellenzi, hol itt a józan ész?:DDDDDDDDDDDD

2017. ápr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

"De most komolyan melyik ember álmodozik hús és főtt répa kombinációról? nanemár:/ "

Szia! Ezek szerint önkiszolgáló étteremben nem álldogálsz néha egy fél órát, meglepődnél, hogy mennyien választják a hús+párolt zöldség kombinációt.

Hasonlóan, ha elmész egy népes sportversenyre/rendezvényre, ahol választani lehet, kiderül, hogy a grillezett zöldség köret messze a legnépszerűbb, krumplihoz és rizshez mérve.



Nekem is volt ismerősöm, aki a paleozás kezdetén nagyot fogyott, egy ideig célozgattam is rá, hogy a faj életében az evés a létfenntartást szolgálja, nem pedig az elfogyást, de aztán megállt, és visszaszedte.


Én már leszoktam arról, hogy a paleo étrend ellentmondásait poentírozgassam, így aztán már sosem említem meg, hogy az vadhúsból állt anno, a vadhúsban meg érdekes módon a telítetlen zsírokból több van - az meg egy lényegi különbség. Már csak azért sem, mert paleo-hívőknél erre az szokott a reakció lenni, hogy akkor eszem tovább a házisertést, és kapszulákban a telítetlen zsírokat melléje. :)

2017. ápr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy a párolt zöldség népszerű, én is szeretem. Nekem a hús mellé az, ami túl zsíros lenne simán zöldség mellé. Nem ízlene, hiányolnék ösztönösen valamilyen szénhidrátot, ami a zsír és a fehérjetöbbletet egyensúlyozza. Szerintem ezzel sokan vannak így.
2017. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló, szerintem te félreértetted a paleo diéta lényegét, és emiatt rosszul csináltad:


- a paleóban nem tilos a gyümölcs - ki mondta neked, hogy csak húst és zöldséget ehetsz?

- a paleó nem mondja, hogy kevés szénhidrátot kell enned. Az az Atkins diéta, amelyről be is bizonyosodott, hogy káros hosszú távon csinálni.

A paleo csak arra figyelmeztet, hogy ne egyél rossz minőségű, finomított szénhidrátot.

- Az, hogy nem fogytál a paleótól, nem a paleo hibája. Mint írtam fentebb, a paleo nem egy fogyókúra, hanem egy étrend, életstílus, ami elsősorban a modern betegségek ellen alkalmazható (cukorbetegség, autoimmun betegségek).

- A paleo is variálható, testre szabható. Ha valamelyik étel nem esik jól, nem feltétlenül szükséges az egész diétát eldobni, elég azt az ételt kihagyni, helyettesíteni.

Minden ember teste máshogy működik, más ételektől érezzük rosszul/jól magunkat, más étrendtől hízunk/fogyunk. Van, aki több CH-t kíván, van aki több zsírt, vagy fehérjét, ez nagyban függ életmódtól, genetikától stb.

2017. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lassan 3 hete étkezem paleosan és tényleg sokkal jobban érzem magam a bőrömben. A pikkelysömöröm tünetmentes, a bőröm csodaszép, az arcom kevésbé pattanásos. Fogytam 3 kilót, ami azért is érdekes, mert egyáltalán nem éhezem. Aki bele akar vágni, azt csak bátorítani tudom. Változatosan eszek és nem mini adagokat. Hozzáteszem, hogy én is féltem, mi lesz velem, mert imádtam enni és eléggé édesszájú is vagyok. És egyáltalán nem tartom egészségtelennek, mindent eszek, kivéve a sok édességet stb ami nem mellesleg tele van tartósítószerrel. Itt van egy napi mintaétrendem, ha esetleg valakit érdekel:

Reggeli:tojásrántotta kolbásszal 2 tojásból kókuszzsíron sütve, fél paradicsommal, retekkel, uborkaval, fél teljes kiőrlésű zsömlével (a szénhidrátról még nem tudtam teljesen leállni, de szerintem fél zsömle időnként semmi)

Tízórai: banán/alma/kivi/eper/körte, egy-egy marék kesudió és földimogyoró

Ebéd: fokhagymás natúr csirkemell kókuszzsíron sütve, párolt káposzta

Uzsonna: 3-4 darab paleos banános-zabpelyhes keksz

Vacsora: 2 db virsli paradicsommal, retekkel, uborkával, mustárral, tormával

De sok más receptet is kipróbáltam már, akit érdekel, szivesen leírom, melyeket szeretem.

2017. ápr. 9. 20:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy igazán jó hír. Mármint, hogy a sömört elűzte. Amelyik netes fórumot én látogatom, ott pld senkinek nem használt a paleo. De ha kezdő sömörös vagy, akkor még tán nem tudod, hogy bárkinek bármi használhat, de ha bármi bárki másnak használt, az neked vagy használ, vagy nem. Így aztán, ha hamar beletrafáltál valamibe, ami neked használ, esetleg érdemes lottóznod is. :)

Mivel a sömör inkább a lényeg, nem a paleo - gondolom én - ezért esetleg írhatnál, hogy hogy lettél tünetmentes. Hányadik napon vettél észre először változást, mikor lett tünetmentes, stb.

2017. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!