Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csemege uborkát tettem el,...

Csemege uborkát tettem el, savanyítással, forrázásos módszerrel. A dunsztban van még, 1 nap óta kb. Egyik üvegben a fokhagyma bekékült, ez problémát jelent-e? Köszönöm, aki tudja a választ.

Figyelt kérdés

#ecet #savanyúság #kék fokhagyma
2023. jún. 16. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
2023. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

A bekékülő fokhagyma általában nem jelent problémát a savanyított csemege uborka esetén. A savanyítási folyamat során néhány kémiai reakció történik, amelyek bizonyos színezeteket eredményezhetnek. A fokhagyma bizonyos kémiai összetevői reagálhatnak a környezeti tényezőkkel, például a savanyú lével vagy a savanyító folyamatban képződő anyagokkal.


A bekékülés általában az oxidáció eredményeként jelentkezik, és általában nem jelent semmilyen egészségügyi kockázatot. A fokhagyma még mindig biztonságosan fogyasztható, ha megfelelően savanyította és tárolta a csemege uborkát.


Ha azonban valami más szokatlan változást tapasztal a csemege uborkában vagy azok környezetében, mint például erős rossz szag, penész vagy más elváltozások, akkor célszerű óvatosságból eldobni az érintett üveget, és ne fogyaszd azt.

2023. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Tavalyi Kínai fokhagyma szokott színeződni savas kémhatás miatt.
2023. jún. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Salytotszogtam rá teni, hoty jobban megszivlya önmagát s dúsabb is sokszorosan hamar is elfogy jobban
2023. jún. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!