Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a fehér és a...

Mi a különbség a fehér és a barna kenyér között? Mennyivel "egészségesebb" az egyik mint a másik? Vagy miben térnek el egymástól?

Figyelt kérdés
Köszi!
2010. okt. 12. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Kemény kérdés, mivel mindenki mást mond..Sajnos rengeteg érv van mind2 mellett.

Egyik a barnát tartjaa jónak, a másik meg azt modnja, h mind2 egyforma annyi különbséggel, h a barnába még van szinezék is...Az egyik pék is ezt irta, hogy sokkal egészségtelenebb a barna, mivel ő tudja és látja..de bővebben nem irt.

Én is amondója vagyok, h mind2 egyforma, és mind2 "lehet" egészsége sha az ember keveset fogyaszt belőle.

Szerintem nem fogod kideriteni 100%-ra, mivel nem te vagy az első kérdező.

De itt még keress rá mert rengeteg ilyen kérdés van.

Sok sikert!

2010. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kriszti83 ***** válasza:
20%
Pék ismerősöm mondta, hogy csak a sütés idejében van köztük eltérés, tehát egyik sem egészségesebb mint a másik.
2010. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2. :DDD Ez jó! De nem attól barna, hogy tovább kell sütni.

Attól barna, hogy elvileg rozs van benne, amiben több a rost anyag, ami jót tesz az emésztésnek, a perisztartikának, és mivel hamarabb előidézi a teltség, jóllakottság érzését, kevesebb kell belőle, emiatt kevésbbé hízlal.

A hangsúly azonban azon van, hogy "elvileg"!!

Gyakorlatilag egy rozsos kenyérben alig van némi rozs, a színét valóban inkább színezékek adják, így aztán egy félbarna, barna kenyér táplálkozástanilag kb. ugyanazt tudja, mint a fehér.

A rozskenyér ( két öklömnyi fél kiló, és kis kezem van, tehát tömör, sűrű, a gyengébb gázmegkötés miatt) már más, az tényleg kifejti jótékony hatását.

2010. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!