Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem olyan reggeli,...

Írnátok nekem olyan reggeli, ebéd és vacsora ötleteket, amelyek viszonylag egészségesek, viszont olcsóak?

Figyelt kérdés
2023. júl. 15. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Szalonnás tojás,spagetti,pörkölt nokedlivel,zöldségleves,rakott padlizsán,karfiolleves,tök,lencse,főzelék,brokkoli krémleves,csirke brokkoli,paprikás krumpli...
2023. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Zabkása
2023. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Reggelire zabkása szezonális gyümölccsel. Laktatós, olcsó, jól variálható.

Nálunk napi 1 főtt étel van, ha akarjuk abból eszünk ebédre és vacsorára is, ha nem akkor csak egyszer, és a másik étkezés hideg vagy valami könnyű.

Szóval az egészséges részt könnyű teljesíteni: kerüld a zsíros, cukros, olajban sült, csupaliszt ételeket és a félkész vagy gyors kajákat. Mindig legyen zöldség köret és saláta. Ettől eltekintve a legtöbb étel egészségesnek mondható szerintem.

Ma nálunk a következő van:

Reggelire zabkása fekete szederrel.

Ebédre tökfőzelék grill sajttal.

Vacsorára zöldséges curry rizzsel és sült krumplival (olaj helyett sütőben sütve).

2023. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Reggelire:

● zabkása gyümölcsökkel

●Tojásrántotta tk kenyérrel, zöldségekkel

●Avokádó krémes kenyér/tükörtojással + zöldségek( uborka, paprika, paradicsom)


Ebédre: levesek( hús, zöldség)

Rakott ételek( rakott zöldbab, karfiol,kelkáposzta)

De szóbajöhet a csirke/hal + zöldség+(rízs,bulgur,quonois) is :)


Ugyanez vacsorára mehet bár ha nem vagy nagyétkű elég egy kis leves vagy egy kis saláta :)

2023. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

az az igazsag az egeszseges dolgok olcsobbak tudnak lenni mint a kesz etelek...


zabkasa


tojasos rizibizi


rizibizi


hummus (persze sajat magad csinalva) hozza akcios zöldseg tunkolonak plusz kenyer

2023. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
@3 elnézést, hogy kicsit offolok, próbálok én is odafigyelni az étkezésemre, nagyon jó kajákat írtál, de áruljátok el nekem, kérlek, hogy ez mire elégséges? Én nem vagyok nagy étkű ember, jobb formámban vagyok 70 kg, de ha ezt mind megenném egyszerre, kb de. 11-re kopogna a szemem. :(
2023. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
Hát ha nem vagy nagy étkű ember akkor ennek elég kell lennie.Növeled a mennyiséget.2x szedsz max. Párom is 70 kilós és normális adagokat eszik nem eszik meg egy lábas kaját.Nem fogyni akarsz gondolom csak egészségesen étkezni.
2023. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi 4es voltam meg a 7es
2023. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
@7 nem akarok fogyni, épp ez az, hogy 1-2 kg-ot is keservesen bírok csak felszedni, és ennél jóval többet eszem, amit írtál, csak szeretném én is kerülni a zsíros, cukros szemetet
2023. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

#6 Nem vagyunk egyformák,nekünk elég. Egyszer próbáltam "fogyókúrás menüt" és miután megettem az ebédre előirányzott levest, a másodikba bele sem bírtam kezdeni.

Igaz napközben irodai munkát végzek de mellette művelek egy 3000 nm kertet amivel este/hétvégén foglalkozom. Párom fizikai munkát végez (ács). Átlagos testalkatúak vagyunk, nekünk ez elég étel. Esetleg a párom még uzsonnára megeszik egy szendvicset de akkor vacsorázni csak 11-kor jut eszébe.

Ráadásul vegetáriánusok vagyunk 🤷‍♀️

2023. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!