Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Felbontott ásványvíz meddig...

Felbontott ásványvíz meddig iható?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg ha megkezdem a másfél literes ásványvizet és 4 napig nem fogy el akkor utána poshadt szaga kezd lenni. Nem tudom ezt nyugodtan megihatom utána is?

2023. szept. 10. 01:35
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Attól is függ, milyen víz.

Találkoztam már olyannal, ami a kibontáskor szagos volt, azóta olyat nem vásárolok.

Az autóban tartok ásványvizet, sokszor kibontás után 2 héttel sincsen semmi szaga, nem változik az íze, azért szoktak kicserélni, mert régen ki volt bontva.

Az ásványvíz számomra is felvet kérdéseket, pl, hogy mivel vannak kezelve, pl még soha nem láttam bealgásodott ásványvizet, sok nappal a kibontás után sem. Valóban meg tud büdösödni, de az sem algásodott.

Nyilván, ha szaga van, ne idd meg, de próbálj ki másik márkát, nem törvényszerű, hogy annak szaga legyen.

2023. szept. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bajod nemigen lehet tőle, de én nem innék meg poshadt szagút. Öntsd ki, nem nagy tétel és legközelebb vegyél másfélét.
2023. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Zaet kupakkal min. Honapok
2023. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

Attól függ, milyen csíraszámmal jön fel a kútból.

Ha eléggé steril, kezelni sem kell.

Vagy némelyiknél elegendő a szénsav tartósító hatása.

Vagy másokra rá van írva, hogy ózonnal kezelt.

Volt egy ismerős, arra panaszkodott, hogy a 2 literes palackos bor beposhad neki.

Persze, nem akartam mondani, "belenyalsz a nyálas pofáddal és csodálkozol" (nem egy szimpatikus ember).

2023. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4 es, ennyire nem vesszuk komolyan a dolgokat, a regi parasztok a patakbol is ittak, megse lett bajuk. Ha le van zarva, nyilvan eltarthato, felbontva meg kupak nelkuk a jo viz is poshad.
2023. szept. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Meg be kell tenni hutobe. Ha osszetett asvanyviz, akkor kell a hutes par nap utan ezek szerint.
2023. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
A 4 es amugy szakszeru volt
2023. szept. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár hétig biztos hogy jó.
2023. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hetek után sem tünt fel a pishadt szag, ellenben a xsapvízzel. Régen azt vittem túrázni, a maradékbak másnapra már szaga volt.
2023. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleiszol az üvegbe, akkor “megromlik”. Ha mindig csak kiöntesz belőle és azonnal visszazárod azzal a kupakkal, amit sosem fogsz meg belülről, úgy sokáig eláll.
2023. szept. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!