Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen vadon termő, emberi...

Paradoxa kérdése:

Milyen vadon termő, emberi fogyasztásra alkalmas, azaz ehető gyomnövények élnek Magyarország területén?

Figyelt kérdés

#ehető gyomnövények #vadon termő ehető növények
2023. szept. 15. 02:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Èn csak a pitypangot ès a csalànt tudom

A pitypang a-z ig minden rèsze

A csalànnak a levele magja

Egèszsèges ès finom is

2023. szept. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok vadon növő ehető növény van... kövér porcsin, salátaboglárka, zamatos turbolya, tyúkhúr, bodza/akác virágja, ibolyavirág, mezei katáng, pásztortáska, nagy útifű, libatop, vadsóska-félék... és még sorolhatnám

Több könyv is foglalkozik ezzel a témával, ha komolyabban érdekel, érdemes lenne beszerezned egyet-kettőt.

Illetve láttam már ilyen tanfolyamot is.

Ha meg akarod enni a vadon talált növényeket, mindenképpen érdemes mélyebben beleásni magad, vagy pedig csak néhány, általad jól ismert fajra hagyatkozni. Mivel hogy vannak mérgező növények is... alapszabály, hogy nem fogyasztunk el semmilyen ismeretlen, pontosan nem meghatározott növényi részt sem!

2023. szept. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A parlagfű is ehető nem kell messzire menni.

Szagos müge még

2023. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kövérke
2023. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

rengeteg ilyen van, de én is óvatosságra intelek, ugyanúgy kell tekinteni a vadon élő növényekre, mint a gombákra! Számos esetben van mérgező párja is egy-egy növénynek, mint a gombáknál.


A teljesség igénye nélkül:

Bürök/foltos bürök rendkívül mérgező, laikus szem összekeverheti a petrezselyemmel, ánizzsal.


Gyöngyvirág: két levél elfogyasztása halált okozhat, sajnos igen gyakran elő is fordul. A medvehagymával lehet összekeverni. Igaz, általánosságban véve nem egy időben van a gyűjtésük, de az időjárás miatt elképzelhető, hogy összeér a két szezon.

2023. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=9rTD_i_iBqM

Bartos és Micki csinálnak egy-egy salátát vadon termő növényekből. Azért én inkább a Mickiét ajánlanám :)

2023. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!