Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az emberek szeretnek rossz...

Az emberek szeretnek rossz minőségű, kifogásolható összetételű ételeket italokat fogyasztani?

Figyelt kérdés

Gyakorta találkozom azzal, hogy valamelyik gyorsétteremlánc hitvány terméke hogyan készül, mert otthon is olyant szeretne. A műfajban százszámra vannak jobbnál jobb receptek, de egyik sem elég jó.


A másik hasonló az ipari mennyiségben készülő dolgok pontos receptje kellene. Az ilyen-olyan áruházláncban kapható valaminek mi a PONTOS receptje. Hát gondolom, vágy 200 kg túrót, 50 kg módosított keményítőt…


Nem, nem vitatom el senkitől, hogy ilyent kérdezzen, ilyenekre vágyjon otthon. Csak csodálkozom.


2023. szept. 15. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy a mondatnak kérdőjel van a végén, ez nem kérdés, csak kifejezed, hogy neked ez nem tetszik, amivel ugyan egyet lehet érteni, és ezer más miatt is lehet morgolódni, csak nincs értelme. Amúgy nekik valószínűleg nem rossz minőségű, és az összetétellel nem nagyon foglalkoznak, nyilván ezért szeretnek ilyen ételeket fogyasztani...
2023. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Ez se nem kérdés, se nem érdeklődés, se nem információ kérés. Ez egy vélemény.

Ha fórumozni akarsz a Reddittel jobban járnál.

2023. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért ne lenne kérdés. Attól, hogy véleményt is megfogalmazok, attól még őszinte érdeklődés.
2023. szept. 15. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Van egy gyanúm. Ez pedig egy önátverés. A kellemes élményt, amit a társaság jelent összekapcsolják egy elképzelt ízzel.

Jól éreztem magam akkor, jókat ettünk, ittunk dumáltunk.

És hogy tudnám otthon megismételni…

Lehet csacskaság, nem tudom.

2023. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 OK. Akkor az a válasz, hogy nem, nem szeretnek, csak nekik nem illik a leírás ezekre, nekik ezek kiváló minőségűek, és finomak. Feltehetően ez gyerekkori élményekhez is kapcsolódik. Aki sok krumplistésztát evett, később lehet, hogy az lesz a kedvence, hiába nem éppen gourmet-fogás.
2023. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyorséttermek fő ütőkártyája a konzisztencia. Igen ritkán változtatnak a recepteken és nagyon szigorú a minőségbiztosítás. Vannak ugyan helyi termékek, de egy sajtburgernek majdnem ugyanolyannak kell lennie Japánban, Monacoban és Paraguay-ban is. Néha lehet kivétel, mittomén India azon államaiban, ahol tiltott a marhahús forgalmazása, ott értelemszerűen nem árulják, de fontos, hogy teljesen mindegy hova mész, ugyanazt kapod. Otthon meg nem.
2023. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bár zöldet nyomtam, de a 6. válasszal fenntartásaim vannak. Mindenhol ugyanolyan az alapos ok lehet arra, hogy ha Miskolcon, Szegeden, Kaposváron ettem olyant és ugyanazt kaptak, akkor ha Bécsben, Londonban stb. járok, ott sem lesz más. De attól még miért akarom „hazavinni”.

Az ételhez kapcsolódó kellemes emlékek már elfogadhatóbbak. Abban tényleg lehet valami.

Mindenesetre köszönöm, hogy szántatok rá időt.

1.; 2.! Én is szeretlek!

2023. szept. 15. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!