Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a cappuccino...

Mi a különbség a cappuccino és az espresso között?

Figyelt kérdés
Leginkább íz és koffeintartalom érdekel
2010. okt. 17. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Milyen koffeintartalom? Mindkettő ugyanabból a főzött kávéból készül a capuccino bő tejszínhabbal van.
2010. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A cappuccino felgőzölt tejhabbal van elkészítve (nem tejszínhabbal). Koffeintartalomban nincs különbség az espresso és a cappuccino között. Ízében pedig a tejhab a különbség.
2010. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Automatából szoktam omniát venni tejjel és cukorral. Annál nagyobb a koffeintartalmuk?
2010. okt. 17. 19:12
 4/4 anonim válasza:

Én értem egyébként a koffeinre irányuló kérdést, (az világos mindenkinek, hogy ugyanannyi űrtartalom ugyanannyi kávét tartalmaz. Abban van a legtöbb koffein ha mégis azonos űrtartalomról beszélünk, amelyik nincs se cukorral se tejjel se tejszínnel, se mézzel stb ,,higítva''. Tej, méz / cukor nélkül viszont nehezebb elviselni az ízét. (sok ember számára).


,,Kávé feketén'' így hívják azt amiben semmi nincs. De ez nagyon erős a gyomornak sem jó hosszútávon. Függ attól, hogy ki hogy issza a cappuccino-t vagy az expressot- de általában elmondható, hogy a cappucinoba nagyobb arányban tesznek tejet, olyan mennyiségben, ami miatt az összetétele kevesebb ,,kávét tartalmaz'', mint az espresso. Tehát ha azonos űrtalmat nézünk és 100 pohár cappucinot meg espresso-t összehasonlítunk. Az espresso fog kicsivel nyerni a koffientartalmat illetően, mivel ott nem annyira jellemző a tej hozzáadása olyan arányban, mint a cappuccionál.



(8 évig írtam ezt a választ, bocsi ha bonyolultra sikerült)

2018. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!