Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan válhatok immunná a...

Hogyan válhatok immunná a koffeinre? Hogy el tudjak aludni este?

Figyelt kérdés

Szeretem az izét (kapszulás) de sajnos nem tudok elaludni egészen éjjel 2-3-ig, ha 6 óra után iszok. Így is csak 12-1 körül.


Hiába fogyasztom már évek óta, ez van. Van valami praktika erre?


Koffeinmentest nem szeretem, a koffeinmentes kapszulás kávé nagyon rossz minőség (mindegyik, már próbáltam).


2023. okt. 6. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát az a tanácsom, hogy este 6 után már ne igyál kávét. Én is kapszulásat iszok, nem erőset, de nekem az pont jó, ez is a megszokás, van mikor addig iszom hogy már hideg lesz.. 😂
2023. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. Ne igyál 6 után kávét.

2. Igyál koffeinmenteset.

2023. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak rászoktatod magad arra, hogy csak reggeltől délutánig igyál kávét és ennyi.

Én is imádom a kávét de eszembe sem jut estére inni. Reggel, délelőtt és du 2-3 körül iszom, utána már nem.

Esetleg instant cikória kávé? Nem kapszulás...

2023. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Arabica babok között van inkább, ami este sem árt meg, de én automata (vagy parasztosan: darálós) gépet használok, igény szerint paraméterezve.
2023. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A kávé,koffein egy szinten túl az ellenkezőjét váltja ki.Álmosság és csökkenő vérnyomás.
2023. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az olaszok még lefekvés előtt is isznak kávét. Én is többször kipróbáltam (átlag kb. 1 órával előtte, ha nem álmosan akartam filmet nézni), és semmivel nem aludtam utána rosszabbul. Valószínűleg nálad sem a koffein az oka.
2023. okt. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os ez engem is érdekelne mi lehet az oka ha valaki estére iszik kávét és utána nem tud elaludni. Mert apukám simán alszik tőle, de én amikor vizsgaidőszakban azért ittam estére, hogy bírjak késő estig tanulni hát reggelig nem bírtam elaludni. Konkrétan gyomoridegem volt a kávétól, valószínűleg savat csinál.
2023. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, engem mindenesetre reggel felébreszt, de este nem tart ébren, tehát az sem igaz az esetemben, hogy tolerancia alakult volna ki a koffeinnel szemben, mert szerintem akkor nem éreznék semmit.
2023. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak ma már olyan koffein mentes kávék hogy meg nem mondom róla hogy nem eredeti.

Este már rendes kávét ne igyál.

2023. okt. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Klasszikus szállóige, de igaz is.

Öregember kihívta az orvost (talán nem is pont ezért), azt mondja, nem tud aludni.

Orvos benyomott neki egy koffein injekciót. Esetleg azt lódította hozzá, hogy altató.

Öreg nyugodtan aludt ezután.

Pontosan nem emlékszem már az orvosi magyarázatára, de van ilyen, hogy a koffein feljavítja valaminek a keringését, ami kell a jó alváshoz.

Magam részéről ismerem azt is, amikor a koffein úgy kicsinál, hogy éber éjszaka lesz stb.

De van olyan is, hogy még jobb tőle az alvás.

2023. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!