Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Dísztök, vagyis Halloween tök...

Dísztök, vagyis Halloween tök faragás után meddig áll el, meddig bírja?

Figyelt kérdés
Hétvégén, okt. 15-én, készített, faragott lányom barátnőivel egy rendezvényen halloween tököt, ami mai nap, 17-én már annyira összeesett, megfonnyadt, hogy mehetett a szemétbe (komposztba). Ez általános jelenség, hogy csupán 1-2 napot bír ki?

2023. okt. 17. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy általános. Csak 1-2 napot bírnak ki, hisz gyakorlatilag a zöldséget szétroncsolod.
2023. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Sokáig, hideg időben. Ha kirakod a 15-20 fokos időben, persze, hogy összeesik. A mienk 2 hétig tartott odakin az 5-6 fokban tavaly.
2023. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a mostani meleg időben nem áll el annyira, mint az átlagos 0-10 Celsius-fokos októberben. De jellemzően pár nap után megadja magát a kifaragott tök. Gondolom, a fajtától is függ, meddig bírja.


(Egyéni véleményem, ha nem a kertben terem (dögivel), akkor drága mulatság a Halogéntök faragás.)

2023. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos, a disztök erre a célra nem jó. Külön lehet venni faragni való tököt, de az sem áll el a végtelenségig. Én ki szoktam rakni a kertbe, a mókusok szeretik, meg egy-két madár is belecsipked. :)
2023. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez érett - tényleg érett - sütőtök kell, az nem esik össze hamar, másrészt meg hüvös/hideg helyen kell tartani.
2023. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
hajlakkot fujjal ra.
2023. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hány fokban van
2023. okt. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az időben max egy hét,meleg van.
2023. okt. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebben az időben sajnos nem bírnak sokat. De hűvösben nekem másfél hétig is bírták.

Többféle módszer is létezik az élettartam kitolására. Pl hajlakk. Vagy a belsejük kifertőtlenítése is elodázza a rohadást.

2023. okt. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most láttam a neten egy amerikai nő videójában. A Tök tetejét felnyitva nem kapargatta a magot és a trutyit, hanem robotgéppel oldotta meg ügyesen és gyorsan. A szemeket, orrot pedig nem késsel faragta ki, hanem fém süteménykivágó formát használt, amit fakalapáccsal beütött. Nagyon hatásos módszer!

Majd jött a nagy trükk, a kivágott részeket bekente vazelinnel, amivel eléri, hogy lassabban rohadjon el a tök!

2023. okt. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!