Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy pl. alza.hu-ró...

Mi az oka, hogy pl. alza.hu-ról jelentősen olcsóbban lehet Nespresso/Tchibo kávéfőzőt venni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 27. 19:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve abban kérnék még segítséget, hogy melyik oldalról érdemes rendelni.
2023. okt. 27. 19:38
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Igazából nem tudom, hogy az alzi.hu miért adja sokkal olcsóbban a termékeit, mert még soha nem vettem tőlük semmit.

De a következők szoktak lenni az olcsóság okai:

1. a szállítási és kezelési költség majdnem a termék árával megegyező összeg

2. a termék ugynevezett "visszaküldött" termék, vagyis valaki egyszer már kipróbálta, nem vadiúj (valószínűleg garancia sincs rá, vagy csak korlátozott)

3. a termék hamisitott márkanévvel rendelkezik, mert nem az eredeti gyártótól származik


Hogy honnan érdemes vásárolni? A boltból, személyesen. És te viszed haza. Egy kávéfőző nem akkora, hogy ne tudnád hazavinni a hónod alatt. És az üzletben láthatod, hogy nem volt még használva, az üzletből hazavittet nem lopják el a postán, és nem is törik el, mert valahol rádobtak egy 30kg-os másik csomagot, és hasonlók. Műszaki cikkeket én soha nem veszek a neten.

2023. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt. Azt megkérdezhetem még, hogy véleményed szerint a Tchibo vagy a Nespresso kapszulái jobbak?
2023. okt. 27. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

Egészen őszinte leszek, mi sohasem iszunk kávét, csak teát, és a vizet teáskannában forraljuk hozzá. Kis elektromos gépek vásárlása nálunk a turmix gépek, konyhai robotok, hajszárítók, villanyborotvák és hasonlók jelentik. Szóval szégyellem, de kávéfőzőkben nincs nagy tapasztalatom. Utoljára anyám aluminium "kotyogó" kávéfőzőjét ismertem.

Mi lenne, ha te is áttérnél a tea ivásra? Egy jó Earl Gray tea cukor nélkül, viszont egy ujjnyi tejszínnel vagy tejjel...nyami, jobb mint a kávé! És akkor még kávéfőzőt sem kell venned. ❤️

2023. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Az alza.hu cseh cég, a csehországi szabályokkal működik, ami megfelel az EU-s szabályoknak is.

Már abból is lehet árkülönbség, ha két ország ÁFA kulcsa eltérő

2023. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen, kulfoldrol hozza be, joval olcsobb beszer aron. Ez lehet a dolog nyitja. Van egy tapkieg ceg is, akik cseh teruletrol hozzak a porokat es baromi olcson rendelek toluk.
2023. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Akkor az, hogy új maga a gép, az garantált, ha jól értem.

2023. okt. 28. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!