Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » NAPI ebédszállítónak bortavaló...

NAPI ebédszállítónak bortavaló? (Teletál, Cityfood, stb.)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

NAPI ebédszállító futárnak (Teletál, Cityfood, stb.), aki az 1. emeletre felviszi a rendelést, adtok borravalót?

Bannkártyával fizetek a weboldalon és nem vagyok otthon amikor kiviszi, nincs esélyem találkozni vele. ( délelőtt beteszi a villanyóra szekrénybe, én meg este amikor hazaérek veszem ki, ugyanoda tenném be a borravalót)

Ha adtok borravalót, mennyit és milyen rendszerességgel?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. okt. 28. 05:43
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2023. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg minden reggel becsengetett, addig hetente adtam azt hiszem 500 forintot. A covid óta nem csenget, nem is találkozok vele, azóta nem adok.
2023. okt. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Mindíg adok 100-150forintot amennyi apróm van.
2023. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Sosem adok
2023. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Sosem adok. Van szervizdíj, kiszállítási díj, apámf.a díj... nem kell még külön borravaló is.
2023. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
5-ös: ugye tudod, hogy ezekböl a futár semmit sem lát???
2023. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
#6 semmit sem lát.. aha, csak nagyrészt ebből van meg a fizuja.
2023. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Ezek szerint nem tudod felfogni a borravaló lényegét, azt a címzett adja elismerésként, a fizetést meg a munkaadó, aki azért annyira keveset ad, mert "úgyis adnak neki borravalót"!
2023. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
#6, szerinted a két szép szeméért, jókedvből dolgozik futárk~nt? Nrn, segítek, munkabért kap, munkaszerződés alapján. Felnőtt ember, aláírta, senki nem kényszeríti, hogy ott dolgozzon. A fizetése meg nem az én problémám :)
2023. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 elismerésként? Mit ismerjek el, egy kifizetett és teljesített szolgáltatáson? Hogy sikerült kihoznia? Bravó! Ez a dolga. Ez a borravalós dolog csak ránk maradt, és aki ad is, főként megszokásból ad, vagy mert cikinek érzi, ha nem ad. Ezt már ezerszer kivesézték itt is a gyk-n. Ilyen elven mindenkinek járna a jatt, aki dolgozik.
2023. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!