Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért állítja itt mindenki,...

Miért állítja itt mindenki, hogy 400-500 ezret költ kajára, az alatt csak száraz kenyeret lehet enni?

Figyelt kérdés

Már marha fárasztó, több kérdésnél előjött ez, ha leírom hogy 140-180 ezernél több nem megy el kajára havonta (2 felnőtt+1 ovis) ájuldoznak, hogy akkor biztos vajas kenyéren élünk.


2 hetente szombaton megyek bevásárolni, 60e szoktam fizetni, szinte nagyjából ugyanazt veszem mindig, plusz mínusz pár ezer ft eltérés lehet. Ezen kívül pékségbe zöldségesbe megyek néha csak hét közben, 5e körül hagyok ott kb alkalmanként még. Így jön ki a 140e


Ezenkívül gyereknek 15e ft az óvodai ebédbefizetés, ott eszik reggeli ebéd uzsi, meg Szép kártyáról rendelgetünk néha, arra kapunk 30e körül.. Akkor mondjuk 185e


Nem élünk vajas kenyéren, van mindig itthon zöldség gyümölcs, tk. pékáru, még a Schär kenyeret is megveszem néha, vagy a Lurpak vajat, Mizo tejet, téliszalámit. Mindig van itthon kefír, natúr joghurt, mozzarella, sajtok, zabkása, tojás stb


Húst keveset eszünk, pár kg havonta.

Nem zabálunk, de nem is vagyunk madárétkűek.


Most is valaki azt írta nekik csak a zöldség gyümölcs 140 havonta, hihetetlen hogy ennyit költünk csak.

Van más is aki nem költ el havi fél millár kajára?

Mielőtt valaki félreértené, amúgy lenne rá, de nem is tudunk ennél többet összeenni.


2023. nov. 25. 19:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Eleve nem keresünk havi fél millát, így nem tudunk elkölteni annyit kajára. Hárman vagyunk, de mindenünk megvan, jókat eszünk, tudunk főzni, nem kell rendelni, a gyerek se finnyás. Lehetne nyilván minden nap rántott hús, vagy napi 4-5 banán fejenként, akkor elmenne ennyi pénz, de nekünk se igényünk se lehetőségünk erre.
2023. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az költ ennyit aki halat vesz pl sok lazacot, drága marhahúst, ilyen olyan drága sajtot stb.nagyon sok márkás kaját vesz vesz.. stb.De akkor sem értem hogy megy el annyi..eléttermezi max.🤔..Nekünk.240ezer megy el ketten vagyunk de mi tényleg sok halat eszünk, marhahús és a többi.
2023. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kamu az hogy " mindenki azt mondja hogy 400-500ezret költ kajára" Magyarország 70%a ennyiből él 2 felnött 1-2 gyerekkel.Kizárt hogy a jövedelmük elmenne csak kajára.
2023. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ezért is furcsállom, múltkor egy hasonló kérdésnél ahol vita is alakult ki pedig kb 50/45-en ezt írták.
2023. nov. 25. 20:00
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokan hazudnak ezen az oldalon.


Én olyan 60-70 ezer körül költök kajára (saját magamra) de én próbálok egészségesen élni és nem eszek csokit, meg chipset, meg ilyesmiket. Most szerintem lehet több lesz, ahogy nincs annyi motivációm főzni és vettem kész ételeket, de én alapvetően sok húst eszem.


A következő utáni hétre például egy új fajta diétát akarok kipróbálni ami 5 napra 15.000 Ft (Nyilván nem 5 napig tartom, de 5 nap már elég ahhoz, hogy lássam van-e súlycsökkenés és mit veszek észre magamon).



Szóval szerintem ilyen 60-80 ezer forint/fő a reális havonta.

2023. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
A minőségi éhezés is éhezés.
2023. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem sikerul 70 ezer ala vinni ugy hogy az eleg valtozatos es egeszseges legyen. Egyszeruen ha megvan a napi 5x 100-150 gramm zoldseg-gyumolcs akkor mindenkepp 60 ezer fole megyek.

Egyedul elek

2023. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem elhanyagolható tényező, hogy a gyereked szinte ingyen eszik az oviban. Ha neked kéne ebédet stb venni, vagy főzni, sokkal több lenne.
2023. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A boltokban nem csak élelmiszert vesznek, és lehet, hogy beleszámítják a háztartasi dolgokat is, más meg anélkül számolta. Wc papír, konyhai papírtörló, alufólia, szemetessák, mosogatószerek és tabletták, macskakaja stb. elég nagy különbséget jelent. Vannak akik ruhát is ott vesznek. Hónap végén már nem tudja megmondani, hogy ebből mennyi volt a valódi élelem, csak a teljes költekezését. Te csak az élelmiszert számoltad?

Másrészt azért egy ovis gyerek nem eszik akkora mennyiséget, mint pl. két kamasz. A gyerekek száma es életkora is nagy különbséget jelent.

2023. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#8 Más gyerekes családok meg vagy nem fizetnek, vagy ennyit kb. És tőlük jött ilyen válasz, feltételezem nekik is jár intézménybe a gyerekük. Sőt 30 fő ovis csoportban 8-an fizetünk..
2023. nov. 26. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!