Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért állítja itt mindenki,...

Miért állítja itt mindenki, hogy 400-500 ezret költ kajára, az alatt csak száraz kenyeret lehet enni?

Figyelt kérdés

Már marha fárasztó, több kérdésnél előjött ez, ha leírom hogy 140-180 ezernél több nem megy el kajára havonta (2 felnőtt+1 ovis) ájuldoznak, hogy akkor biztos vajas kenyéren élünk.


2 hetente szombaton megyek bevásárolni, 60e szoktam fizetni, szinte nagyjából ugyanazt veszem mindig, plusz mínusz pár ezer ft eltérés lehet. Ezen kívül pékségbe zöldségesbe megyek néha csak hét közben, 5e körül hagyok ott kb alkalmanként még. Így jön ki a 140e


Ezenkívül gyereknek 15e ft az óvodai ebédbefizetés, ott eszik reggeli ebéd uzsi, meg Szép kártyáról rendelgetünk néha, arra kapunk 30e körül.. Akkor mondjuk 185e


Nem élünk vajas kenyéren, van mindig itthon zöldség gyümölcs, tk. pékáru, még a Schär kenyeret is megveszem néha, vagy a Lurpak vajat, Mizo tejet, téliszalámit. Mindig van itthon kefír, natúr joghurt, mozzarella, sajtok, zabkása, tojás stb


Húst keveset eszünk, pár kg havonta.

Nem zabálunk, de nem is vagyunk madárétkűek.


Most is valaki azt írta nekik csak a zöldség gyümölcs 140 havonta, hihetetlen hogy ennyit költünk csak.

Van más is aki nem költ el havi fél millár kajára?

Mielőtt valaki félreértené, amúgy lenne rá, de nem is tudunk ennél többet összeenni.


2023. nov. 25. 19:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#9 Nem, kajáról van ilyenkor szó. A Rossmann +30e nekem is havinta kb.
2023. nov. 26. 09:32
 12/18 A kérdező kommentje:

Tudnék ezer ilyen kérdést linkelni az elmúlt hetekből is.

Az a lényeg hogy szerintük ennyiből csak krumplis tészta van meg vajas kenyér meg nekik csak a havi zöldséges vásárlás 140e meg társai. Amúgy a körmösöm is ezt mondja hogy 400e körül költenek kajára, 1 db 12 eves gyerek meg 2 felnőtt és ő főz, nem rendelget.

2023. nov. 26. 09:34
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki jár külön háztartási boltba, mert megveszik a szupermarketekben, áruházakban mint pl. Interspar vagy Lidl. Vannak, akik évente max egyszer-kétszer vagy még ritkábban járnak dm vagy rossmann közelében, ők nehezebben különítik el az élelmiszert az egyébtől.

Nagyobb gyerekre többet kell költeni, pl többet eszik.

2023. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nyilván, bár nem hiszem hogy +200 ezret mondjuk eleszik egy 4 éves helyett egy 12 éves. :D

Főleg gyerek függő, nekem a 4 évesem simán megeszik annyit egy evésre, mint az apja...Akár hétvégén, akár vacsorára.

2023. nov. 26. 09:56
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Valóban érdekes, hogy miért van ekkora különbség. Bár lehetnek ekkora különbségek az emberek között. Igaz, a kaja létszükséglet, de pl. a ruha is nagyjából az. Na, ott is nagy különbségeket lehetne felfedezni. Egyes embereknek van 2-3 jobb, tartós ruhájuk, azt hordják állandóan, persze tisztán, mások meg minden héten vesznek valami új cuccot. Meg aki kéthetente jár fodrászhoz, más meg talán az esküvője kivételével még sosem volt, ugyanez kozmetikusra. Szóval lehet, hogy néhány embernek az élelmiszer a gondolatainak a közepe, nem csak anyagi okok miatt, hanem ilyenek a preferenciái. Ezért gondolom, hogy talán élelmiszerben is lehet ilyen nagy eltérés, mint ruházkodásban, fodrászban stb.

Ahogy te csinálod, úgy ésszerűbb és könnyebb spórolni. Ritkábban mész boltba, nem csábulsz el annyiszor ennek, annak. Bár te is jársz kisebb bevásárlásokra, de ezek szerint jobban meg tudod állni, hogy csak az aznap friss dolgokat vedd meg. Aki naponta bemegy az Intersparba, az lehet, hogy többször többet vesz. Te egyszer veszel többet, meg néha kevesebbet.

A négyévesedet ne az apjához hasonlítsd, hanem önmagához 17 évesen. Szerintem többet fog enni, mint most, és más dolgokból is többet fog igényelni, többet kell majd költened rá.

2023. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Párommal egészségtudatos étkezéssel kettőnkre k.b. vagy legfeljebb 200E körüli pénz megy el.


35/F

2023. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha valaki 400-500ezret eleszik az hazudik, vagy keresnek mondjuk 2en 1-1 milliót...És marha steaket esznek kaviárral! Drágaság van de nem ennyire hogy ennyi pénz keljen kajára, fizetésről nem is beszélve!
2023. nov. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
16-os vagyok és véletlenül még én is túloztam. Beleszámoltam, hogy elmentem kétszer üdülni és egyik esetben párom jött velem. Ez extra és nem kéne beleszámolnom. 150-ezren belül bőven megvagyunk ketten együtt. Most éppen 40E körül költöttem, amiből már megvolt sajtos-virslis rakott krumpli és sajtos rakott kel. Tehát két extrább kaja. De rakott kel is úgy, hogy csak fél káposztával és negyed hússal csinálom. Felesleges több. Karácsonyra kéne töltött káposzta, ami még "nagy falat" lesz. De azonkívül már csak leves, főzelék, sültkrumpli, rizs lesz. Irónikus módon pont most Karácsony előtt kezdtem összeszedni magamat anyagilag. :D Súlyos problémák voltak, bár attól függetlenül nem adtam fel a túrázó üdüléseimet.
2023. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!