Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol lehet olyan minőségű...

Hol lehet olyan minőségű savanyú káposztát kapni, mint amit régen árultak a piacon dézsából?

Figyelt kérdés

Az üzletekben kaphatók nagyon gyenge minőségűek, minimális savanyú ízzel.

Olyat keresek, amely megkóstoláskor összerántja a szájat, mert olyan savanyú.



dec. 27. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Továbbra is a piacon. Szinte mindenhol van savanyúság készítő, aki a saját termékét árulja.
dec. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Az NEM JÓ káposzta, ami "megkóstoláskor összerántja a szájat, mert olyan savanyú", ez már hulladék.

Nem csoda, hogy ilyet nem kapsz, mert ez rajtad kívül senkinek sem kell.

dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Piacon most is. Egy falatnyi kóstolót minden árus megenged. Amúgy meg csak van ennyi helyed:


[link]

dec. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mostanában a piacokon is elég vacak káposztákat kapni...

Én már átálltam arra, hogy magamnak csinálom. Olcsóbb is jóval. Nem kell feltétlen 30 literes hordóban meg 10-20 kiló káposztákban gondolkodni. Nekem 2 db 3 literes befőttesüvegben készül, váltva, hogy folyamatosan legyen, mert én savanyúság helyett is ezt eszem mindenhez.

Csak só, káposzta, meg kb. 3 hét várakozás kell hozzá. És olyan savanyúan eszed, amilyen savanyúan akarod, mert ahogy érik, folyamatosan savanyúbb lesz.

dec. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Aki háznál készíti van marad a piacon.
dec. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Termelői piacokon érdemes ilyeneket keresni.
dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is rég találkoztam már annyira savanyúval. Évek óta nem kell kimosni főzés előtt. Pedig veszem piacról hordóból is.
dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7#

Annak oka lehet az is, hogy aki piacra készíti a savanyú káposztát, csak addig tartja az, amíg eladhatóvá nem érik.

Régen évente egyszer volt káposzta betaposás, hónapokon keresztül volt a hordóban, kezelni kellett, foglalkozni kellett vele, nyáron különösen.

Mostanság teljesen más a trend, nehéz olyan káposztát vásárolni, ami több hónapja savanyodik a hordóban, a piacra termelők folyamatosan készítik, betervezik, hogy kb mennyit tudnak eladni záros időszakon belül, amikor még kevesebb vele a gond (nem kell a habot szedni róla, stb)

dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok

Pedig direkt piacról veszem ha van rá lehetőségem. De ezek szerint felesleges.


Viszont van, hogy bolti zacskósat veszek, vettem már dobozosat is, tehát próbáltam tényleg többfélét. És egyiket sem kellett kimosni már évek óta.

dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire lenne jó, ha "ki kell mosni" azzal az értékes anyagokat is kimosod belöle, utána semmi értelme megenni. Az a jó, amikor kimosás nélkül ehetö, akkor vannak benne még vitaminok is.
dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!