Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen egyszerű, olcsó, sós...

Milyen egyszerű, olcsó, sós süteményeket ajánlanál?

Figyelt kérdés

jan. 10. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Egy kedves barátnöm receptje:

Sós-sajtos-ropogós, ami sokáig eláll.

30 deka liszt, 25 deka margarin vagy 20 deka zsír (keverve is lehet, fél margarin, kiegészítve 7-8 deka zsírral)10 deka reszelt sajt bele a tésztába, meg egy kevés a tetejére.

hat evőkanál hidegvíz, egy ek. 10 %-os ecet, egy teáskanál só, de ez ízlés szerint lehet egy kicsit több is.

A zsiradékot apróra vágva összemorzsókáljuk a liszttel, hozzáadjuk a többi hozzávalót, és rugalmas tésztát gyúrunk belőle. fél órát pihentetjük, majd kb egy centis vastagra kinyújtjuk.

kb egy centis csíkokat vágunk derelyevágóval, amiket 4-5 centis darabokra vágunk.lekenjük felvert tojással és megszórjuk reszeltsajttal/köménnyel/szezámmal.

nem túl közel tesszük egymás mellé (sütőpapíros tepsibe), mert az ecettől szépen megnőnek.

Nagyon finom, sokáig ropogós marad, érdemes dupla adagban is elkészíteni.


Nem tévedés, nem kell bele semmi más, így tökéletes lesz, könnyü elkészíteni és nem drága, kiadós. A sütésnél arra figyelj, hogy ne süsd sötétre, ha kezd színt kapni, akkor jó, mert még utána sültebb hatása lesz.

Nagyon tudom ajánlani, próbáld ki nyugodtan

jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mildred válasza:
75%
Vendégváró kifli. /hadi kifli
jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2 rész liszt

1 rész zsír

1 rész túró/reszelt sajt


De talán ennwl olcsóbbak a pogacsak ott tobb a liszt es kevesebb a zsiradek

jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sósperecet szoktam sütni, egyszerű és akármennyit csinálok megeszik.


[link]

jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!