Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Táplálékkiegészítőknek van...

Táplálékkiegészítőknek van bármi értelme?

Figyelt kérdés

Szóval hallok ilyen véleményt, olyan véleményt. Én azzal értek egyet, amit orvosok mondtak nekem, hogy teljesen felesleges, sőt egyenesen káros tud lenni. Egyrészt ki tudja, hogy valójában mi van benne, másrészt a legtöbb az túlárazott fűszerek és növények keveréke. Fehérjék esetében aminek talán lehet értelme, ha az ember nem képes normálisan táplálkozni, is kérdéses hogy valójában mit tartalmaz a csomag. Az endokrinológusom azt mondta, hogy felejtsem el ezeket, mert szteroidokat és oltári káros dolgokat tesznek bele, 30 éves kondisok olyan máj és veseproblémákkal és értékekkel jönnek hozzá, mintha 90 évesek lennének.



Ehhez képest vannak ezek a tiktokos kondis influencerek akik tápkiegeket árulnak. Fehérjebuilder és társai, akik shillelik ezt a sok vackot. Például egy kommentben kérdezték tőle, talán hogy a biosterol jó e vagy valami ilyesmi. Nos én rákerestem, megnéztem az összetevőket, ami az ő oldalukon természetesen csak latinul, nagyon tudományosan volt kiírva, másik oldalon viszont ott a magyar fordítás, és az ég világon semmi más nincs benne, mint paprika és néhány más fűszer, de majd ez helyettesíti a szteroidokat.



Én nem értek itt a biokémiához eléggé, és nem látom át, hogy pár fűszer összekeverve egy bogyóba hogyan csinál bármit, vagy tényleg az ég világon semmi értelme nincs, azon kívül hogy tömöd a zsebét ezeknek a cégeknek, miközben a piacon tized annyiért 20x annyi paprikát meg mit tudom én mit megvehetnél abból a pénzből?


jan. 12. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Ha arra hajlasz, amit az orvosok mondanak ( helyesen), akkor mi a kérdés.


Mind pénzlehúzó moslék.

jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Egészséges vegyes táplalkozás mellett az egyetlen ajánlott kiegészítő a D vitamin mert télen nincs napfény. Ennyi. Minden más csak plusz. Nem mondom hogy minden káros és azt se hogy egyik se csinál rosszat. Azt viszont igen hogy orvosi javaslat nélkül felesleges

Én pl néha szoktam fehérjeport ételekbe keverni mert iznot szeretnék építeni és néha nincs meg a napi fehérjeszükségletem. Nem gondolom hogy ártalmas lenne

jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Nincsen, annyi van hogy a forgalmazó és a gyártó jól megszedje magát.
jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Hát azért mondjuk aki azt hiszi, hogy szteroidot tud venni a boltban kapható néhány ezer forintos fehérjeport megrendelve, lehet arra nem hallgatnék.


Nyilván túlzás, ami hatást tulajdonítanak ezeknek, de az meg tiszta paranoia, hogy mindenféle más lenne benne, mint ami rá van írva. Nem károsak, sőt még hasznosak is, de nagyon nem pénztárcabarátok. Ha odafigyelsz az étkezésre, nem kell egyik sem, max D vitamin.

jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Szteroidot tesznek a fehérjébe....értem. Mesélj még.
jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Azt tudom mondani erre, ami minden táplálékkiegészítő hátuljára is rá van írva: "Nem helyettesíti az egészséges és változatos táplálkozást!"


Nagyjából a szükségleteid 20%-át ajánlott ilyen formában bevinni, a többi legyen étel.


Azt a vonalat hogy "ki tudja mi van benne" szerintem engedd el, mert ez ugyanúgy igaz lehetne a McDonalds-os hamburgerre is, meg igazából bármire, amit nem a saját telkeden termett és általad lett feldolgozva. Egy bolti párizsiban tudod hogy mi van? Meg a virsliben? Meg a Khell Food-os szendvicsben, amit a benzinkúton veszel? Na ugye:)

jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van értelmük, és nem csak a pénzlehúzásra értem. Több ezerféle táplálék kiegészítő van, van amelyiknek tényleg semmi értelme. De mindegyikről nem lehet elmondani, hogy nem érnek semmit. Rengeteg hasznos termék is van, amelyek jórészt megtalálhatók bizonyos egészséges élelmiszerekben is, de nem mindig jut hozzá az ember, és az étrendkiegészítőben koncentrált formában van benne. Na meg perce a vitaminok, ásványi anyagok is az étrendkiegészítő kategóriában vannak benne. Na meg persze írták felettem, hogy étrend kiegészítő, ami nem az étkezés helyettesítésére szolgál.
jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Számomra nincs értelme, persze másnak lehet hogy van.
jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Félévente csinálok egy nagylabort, ha van olyan vitamin, ami pótlásra szorul, pótlom. Ha a szükséges fehérjebevitelem valamilyen oknál fogva nincs meg adott napon, pótlom. Ha valamit épp nem tud előállítani a szervezetem, pótlom.

És így tovább...

Szóval nem mondom, hogy minden felesleges, meg szemét, mert nem az, de az esetek 90 %-ban rendes ételekre támaszkodom, plusz igyekszem minél tisztábban is étkezni.

jan. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az az értelme ami a nevében is benne van, kiegészíti a táplálkozásodat.


Az meg, hogy mi van benne, rá van írva lol, olvasd el a címkét?

jan. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!