Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért kívánom állandóan a...

Miért kívánom állandóan a kávét? 26/N

Figyelt kérdés
Nem az ízéért iszom, hanem mert számomra ez egy kikapcsolódás, megnyugszok tőle, úgy érzem megpihenek közbe a sok munka mellett. Van mikor felébredek tőle, máskor viszont eléggé álmosít. Napi 2x iszok, délelőtt és délután, viszont el kezdtem már este is inni. Annyira vágyakozok utána, hogy mikor megiszok egyet, utána megint akarok és megint. Munkahelyen 9-kor szoktunk kávézni a kollégáimmal, de mindig nézem az órát, hogy mikor lesz már 9. Délután 2-3-körül szoktunk, és akkor is folyton nézem az időt. Van mikor ki se bírom várni, és szaladok csinálni egyet. Aztán ha haza érek 4-kor, ránézek a kávé gépre, és minden bajom van, hogy inni akarok. Csak azért iszok egy nap 2-3x, mert azt olvastam, hogy 4 már káros. Pedig ha lehetne sokkal többet innék. Ja, viszont baj az epémmel, és el kéne hagynom, de képtelen vagyok rá. Más is van így?

jan. 20. 09:34
 1/7 anonim válasza:
90%

Kérdező, lehet azért, mert berögzült, hogy jó dologhoz kötöd, a közös kávézás munkatársakkal, meg ilyen kis szeánszok a munka között. Amúgy én is szeretem, de én az íze miatt iszom. Esetleg ha munka után már soknak találnád a napi bevitelt, vannak azok a kis tasakos 3in1 por kávék, az nem olyan ütős.

Szintén egy 26/N :)

jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
A koffeintől is kialakulhat függőség.
jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a kollégákkal töltött idő miatt iszom, mert egyedül jobban szeretek inni. Néha egyedül dolgozok, és akkor is ugyanúgy várom
jan. 20. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Koffeinista vagy.

Én csokoholista,tudom miről beszélek.

jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Elvonási tünet , néha érdemes a szervezetet meghajtani kávéval pangó víz salak miatt . Nem egészséges , jól esik kemény hidegben , akár az alkohol a cukor műcukrok aromák tartositok pirulák evése szedése esetén berögzül , mind függés .
jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Enni kell rá. Írj rám. F
jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Délután koffeinmentest igyál. Lehet, hogy pszichés függőség alakult ki nálad. De pl reggel egy kávé, ebéd után egy kávé, meg délután egy koffeinmentes teljesen rendben van.
jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!