Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kívánom állandóan az...

Miért kívánom állandóan az alkoholt?

Figyelt kérdés

Elsősorban azt, hogy ittas állapotban legyek.

Direkt nem iszom gyakran, mert testileg is ráfüggnék. Ki szoktam számolni, hogy hány nap múlva ihatok, addig ki kell bírnom. Kattogok, hiányzik, de türtőztetem magamat. Volt, hogy fél évig nem ittam egy kortyot sem, mert féltem attól, hogy alkoholista leszek.

Nem unatkozom, lefoglalom magamat, megvan mindenem, nem vagyok stresszes sem. Egyszerűen csak inni akarok egész nap.


Tavaly engedtem a csábításnak és egy hétig minden nap ittam, de meg is volt magamról a véleményem. Nem tudom, hogy hogyan tudnám elfelejteni ezt a baromságot. Annyi dolgom van, erre folyton inni akarok. Évek óta ez a helyzet áll fent, pedig csak alkalmanként iszom, illetve minden 2. hétvégén.


2022. ápr. 19. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Megnyugodhatsz, már most az vagy. Ezt hívják alkoholizmusnak.
2022. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1# Se nem a kérdésre válaszoltál, de mintha el sem olvastad volna.
2022. ápr. 19. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Fel se tettél egy kérdést se de ne zavarjon. Vagy hol a kérdés szerinted az irományodban?
2022. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Jah a legelső kérdésed. Leírom még egyszer, azért kívánod a piát, mert alkesz vagy és függő. Tessék.
2022. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Mert függő vagy, alkoholista. Ha tetszik ha nem.
2022. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Szoktal buliba járni és ott iszol? Lelki probléma állhat egyébként a háttérben.
2022. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6# 21 éves vagyok, sosem voltam még buliban, nem is vonz. Legutóbb vasárnap koccintottam húsvét alkalmából, onnan visszamenőleg kb másfél hónapig semmit nem ittam.
2022. ápr. 19. 14:30
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudtommal a rendszerességen van a hangsúly, azt hangoztatja mindenki. Mégsem? Már az is alkesz aki csak inna?
2022. ápr. 19. 14:32
 9/11 Phoney ***** válasza:

Az az alkoholista (pontosabban az alkoholfüggő, mert az "alkoholistát" össze-vissza használják a függőségre és az abúzusra is), akinek ivási kényszere van, aki az ittasságot érzi a jó, normális állapotnak, amiben a legszívesebben mindig lenne. Attól függetlenül, hogy mennyire képes neki ellenállni. Mint neked.


Nem tudjuk, mi áll a kényszer mögött, de nem csak holmi rossz szokás. Biztos, hogy valami hiányzik az életedből, de nem vagy képes tudomásul venni, hogy mi az. Az ittasság felfüggeszti a belső meghasonlottságot (összehoz azokkal az érzelmeiddel, amiktől elszakadtál), de nem igazán segít megfejteni, hogy miért vagy elszakadva tőlük.

2022. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi hiányzik az életemből, voltam pszichológusnál meg a pszichiátriára is befektettek párszor, de nem jöttem rá hogy mire volna szükségem, mikor mindenem megvan.
2022. ápr. 21. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!