Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy lehet havi 80ezerből 2...

Hogy lehet havi 80ezerből 2 személyre főzni?

Figyelt kérdés
Egy hónapja egyedül élek, és azelőtt a barátnőm vásárolt és főzött. Jókat ettünk minden nap, volt hús, zöldség, gyümolcs, minden, néha még egy kis nasi is. Mindezt úgy gazdálkodta ki, hogy havi 80, max 100 ezret költöttünk a konyhára, 2 személyre! Egész pontosan ma van a negyedik hete, hogy egyedül vagyok, és már ezidáig 90e ment kajára, és mégcsak nem is ettem olyan finomakat. Mindezt ráadásul úgy, hogy sokmindent nem is kellett vegyek, mert olaj, krumpli, meg sok egyéb mar eleve volt itthon megmaradva. Nem értem az egészet, mert nem hiszem, hogy hülyeségre költeném a pénzt. Gyorsétterembe nem járok, nem veszek édességet, üdítőt, csipszet meg ilyesmit, azt a 90 ezret csak rendes alapanyagokra költöttem.

febr. 28. 11:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerni kell a számokat hozzá.
febr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jól kell agyban tervezni és tudni ehhez bevásárolni. Ismerni kell a konyhatechnikát és a trükköket. Például egy nagyobb adag pörköltet elkészítve az fogyasztható pörköltként, de alapanyaga lehet egy tarhonyás húsnak, vagy egy gulyáslevesnek. De ehhez több napra előre kell tudni tervezni.

A másik fontos dolog, hogy bevásárlólistát kell írni. Ha lista nélkül megyek a boltba, elcsábulok, és olyan dolgokat is megveszek, amire nincs feltétlenül szükségem az elkövetkező egy-két hétben. Szóval a bevásárlólistás vásárlás mindig kevesebb pénzből kijön, mert csak azt veszed meg, amire szükséged van.

márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!