Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tejföld megtud romlani?

A tejföld megtud romlani?

Figyelt kérdés
Vettem tejfölt nem rég, és az van ráírva hogy 24.-én járt le, és ma 25-e van...:S meg lehet enni? Mert nem büdös vagy ilyesmi...
2010. okt. 25. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A szavatossági idő csak egy ajánlás, valójában a kizsákmányoló áruházak húzása hogy jobban fogyjon az áru. Még egy hét múlva is jó lenne az a tejföl :)
2010. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem pont akkor jár le mint ahogy rá van írva, de egy hetes tejfölt már ne nagyon kockáztass meg. Ennek még semmi baja ha nincs rossz szaga :)
2010. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs rossz szaga, és nem látsz rajta kis penészkezdeményeket, akkor még biztos jó.
2010. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"kizsákmányoló áruházak húzása"


Baromság!!

Ez a hatóságok előírása!.

A minőségmegőrzési idő az, amit a gyártó garantál. Ahhoz, hogy addig biztos kibírja az élelmiszer általában kb. 1/3-1/4 idővel kevesebbet adnak meg.

2010. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még ehető, 1-2 nap nem számít. Ha nem büdös, nem túl savanyú, akkor meg lehet enni.

Mellesleg én már találkoztam olyan tejföllel, amit a lejárati idő előtt 1 héttel bontottam fel és már egy szép nagy szürkés folt volt a tetején... :/

2010. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a tejtermékekben az a jó hogy többnyire látni/érezni hogyha már nem ehető, tehát savanyú vagy büdös vagy penészes..
2010. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!