Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A méz meg tud romlani?

A méz meg tud romlani?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Az igazi méz nem,legfeljebb besűrűúsödik.Akkor vagy mikróban alacsonyfokozaton,vagy melegvízbe állítva,újra folyékony lesz.
2010. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát igy vissza emlékezve, nem tud megromlani..Hanem ahogy irták megsűrűsödik. vagy kicsapodik a cukor..egyszer emlékszem mintha valmi ilyenre is h megcukrosodott mintha:D
2010. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A beikrásodásra gondolsz?Én úgy tudom, hogy ha beikrásodik a méz akkor az jó minőségű.Nem tud megromlani szerintem.
2010. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A méz nem tud megromlani, hiszen tartósításra is remekül használható. Csak a cukor tud kicsapódni, ami, ahogy írták is, melegítés hatására újra feloldódik.

Mivel a méz fertőtlenítő hatású, így a belekerült idegen anyagok (pl. morzsák) sem indulnak bomlásnak,a méz egyszerűen körülzárja.

2010. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bezony! Van egy mondás méhészek között, hogy ha egy piramisban mézet találnak, akkor azt csak kicsit ki kell rakni a napra, hogy a cukor megolvadjon benne, és már ehető is :)
2010. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert hallottam hogy nem romlik meg,de ma reggel találtam a spájzban rég elfeledett üveggel és összesürüsödött és színe megváltozott és az íze kesernyés lett.Így már nem bírtam megenni.Am köszi a válaszokat.
2010. febr. 10. 12:17
 7/10 anonim ***** válasza:
dehogyis romlik meg! ez hülyeség!
2010. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha felvizezed és élesztőt teszel hozzá, viszont akkor finom mézbor lesz belőle.
2010. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ha megromlott, akkor valószínűleg "bolti" hamis mézet vettél. ezek általában hígabbak, és a magas víztartalom miatt megerjednek, elromlanak egy idő után. tessék méhésztől vásárolni! olcsóbb, és 100%-ban méz...
2013. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pontosan ,mézet nem az ábécében vásárolunk hanem piacon leinformálható közismert Őstermelőtől vagy megbízható cégektől. Ha nincs 1500Ft od egy kiló vegyesvirág (legolcsóbb) mézre akkor inkább egyél cukrot ,az olcsó teszkós szemétben is az van ,vagy az ismeretlen "méztermelők" olcsó kamu mézeiben is . Egy igazi méz nem romlik meg és nem is drága mert tele van vitaminokkal ásványokkal amiket majd később gyógyszertárban amúgy is meg kell vnenned mert a gagyi szemét táplálkozással tönkreteszed a szervezeted .

Akik azt szajkózzák hogy nem költenek luxus élelmiszerekre mert szegények de közbe elköltenek háromszor annyit gyógyszerekre meg centrum multihülyeségekre megérdemlik.

Itt is rengeteg méz van [link] persze sok drága különlegesség de nem kötelező azt megvenni.

2015. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!