Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne havonta az...

Mennyibe kerülne havonta az étkezés és a háztartási cikkek átlagosan egy embernek?

Figyelt kérdés

Ha figyelembe vesszük azt, hogy az illető tud főzni. Itt a rezsiköltséget (villany, gáz, víz, szemétdíj, áram) nem számolnám, hanem csak az étkezést és a mosáshoz, mosogatáshoz szükséges dolgokat, meg zsebkendő, wc papír, dezodor, tusfürdő, fogkrém stb.


Abban az esetben, ha figyelembe vesszük, hogy az illető nem tud főzni mennyivel drágulna a dolog?



ápr. 24. 14:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem albérletről, hanem saját ingatlanról van szó
ápr. 24. 14:59
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk két személyre az étkezés (nem veszünk készételeket, nem rendelünk, én fözök) plusz alapdoglok a háztartáshoz havi 120-140 eze között mozog.


A rezsi pluszban jön hozzá.

ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez egy személyre kb 60-70 ezer lenne?
ápr. 24. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából 70 ezek forint,igen.
ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Az 1-es vagyok, igen, egy személyre 60-70 ezer. (Sok éve írok mindent, amit veszek, ez nem csak saccolás)
ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Többre számítottam. És ha az illető nem tud főzni mennyivel lehet ez több?
ápr. 24. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, ha rendel vagy kész termékeket vesz, a kajaköltség simán lehet a duplája is.

Egyébként fözni nem annyira nehéz, föleg az internet korában, rengeteg videó is van, azok alapján meg lehet tanulni. És sok embernek (nekem is) kifejezetten érdekes, kreatív dolog, ha van 4-5 féle alapanyagod, abból 10-20 különbözö ételt is lehet készíteni más elkészítési módokkal és más füszerezéssel. Meg rengeteg olyan étel van, ami max. fél óra alatt megvan, szóval még csak nem is sok idö. És olyan ételt eszel, ami neked ízlik és tudod, miket tettél bele (ellentétben a rendelt vagy készen vettekkel)

ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a 80-100 ezer reálisabb, abba belefér pár készétel is. 60-70-ből csak nagyon spórolosan lehet kijönni, meg úgy, ha nem eszel húst. Én is használok mindenféle appokat, főzök is, de napi 3 ezer simán el tud menni, főleg ha gyümölcsöt is eszek. Nagyon felmentek az árak.
ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nálunk is olyan 80-90 EFt/fő körül vannak ezek a dolgok havonta, tehát kettőnknek kb 160-180 EFt. Kajában nem eszünk luxust, otthon főzünk, szépségápolási cuccokra sem költünk sokat.
ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!